Seime pristatoma tautodailininkės N.Limbaitės-Buslienės smėlio grafikos paroda (0)

Grafika iš smėlio | parodos eksponatas

Grafika iš smėlio | parodos eksponatas

Liepos 13 d. 10 val. Seimo II rūmų parodų galerijoje bus pristatyta tautodailininkės Nijolės Limbaitės-Buslienės smėlio grafikos paveikslų paroda. Paroda surengta Seimo nario Juozo Oleko iniciatyva.

1955 m. Panevėžyje gimusi autorė baigė Kauno aukštesniąją meno mokyklą (tuo metu Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą) ir įgijo meninio apipavidalinimo su fotografijos specializacija specialybę. Kūrė papuošalus iš molio, porceliano, akmens masės, naudodama įvairias glazūras, redukciją.

„Keramikos papuošalų „era“ truko apie 20 metų, nes turėjo pasisekimą, darbai pabiro po visą pasaulį, bet visada buvau linkusi kurti kažką neįprasto. Nors mano kurti papuošalai buvo vertinami, tačiau man pačiai jau norėjosi kažko naujo, pradėjau lipdyti vazas, indus, dirbau su juodąja keramika,“ – prisimena N. Limbaitė-Buslienė.

Kazlų Rūdoje dailės ir keramikos mokytoja dirbanti menininkė turi didelį būrį mokinių, dalyvauja įvairiuose dailininkų pleneruose, pati juos rengia, taip pat dalyvauja dailininkų parodose, yra surengusi keturias autorines parodas.

Kazlų Rūdoje aptikus nematytos spalvos smėlio autorei kilo mintis nugruntuoti smėliu drobę. Pamačiusi nuostabią smėlio faktūrą, pasisėmusi kitos spalvos smėlio, pradėjo kurti grafikos darbą. Kilo mintis išgryninti spalvas ir pasitelkiant ugnį išgauti dar daugiau atspalvių.

„Šiuo metu atrodo, lyg aš jau pažinočiau visas smėlio savybes, galiu atlikti nemažai darbų manipuliuodama smėlio savybėmis, tačiau tikrai žinau ir jaučiu, kad tai tik maža dalelė mano supratimo apie šią nuostabią medžiagą. Kiekvieną kartą dirbdama vis randu kažką naujo, teikiančio kūrybinį džiaugsmą. Visi darbai kuriami tik iš natūralaus smėlio“, – sako tautodailininkė. Norėdama pakeisti smėlio spalvas ir padirbėti su ryškesnėmis spalvomis autorė tapo ant šilko.

Parodą lankytojai gali apžiūrėti liepos 9–30 dienomis Seimo II rūmų parodų galerijoje. Įėjimas laisvas.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė