Molėtų rajone įrengta 111 km dviračių ir pėsčiųjų takų (0)

Didžiausias dviračių stovas, pristatytas 2011 Belvilio etape | nuotr. G.Budrio

Didžiausias dviračių stovas, pristatytas 2011 Belvilio etape | nuotr. G.Budrio

Praėjusią vasarą Molėtų rajone įvykęs Lietuvos dviračių maratono Belvilio etapas davė pradžią naujiems dviračių ir pėsčiųjų takams. Per metus buvo įrengti 4 skirtingi maršrutai, kurių bendras ilgis siekia 111 kilometrų. Šie takai yra atviri ir jais gali naudotis tiek turistautojai, tiek sportuojantys kalnų dviratininkai.

Pirmą kartą atvykusiems žmonėms susipažinti su Belvilio takais ir nepaklysti padės tiek spausdinti, tiek GPS imtuvams specialiai sukurti maršrutų žemėlapiai. Pastaruosius galima nemokamai atsisiųsti iš interneto. Visi maršrutai yra skirtingo ilgio (nuo 17,7 km iki 40,5 km) ir sudėtingumo.

„Siekiame į Molėtų rajoną pritraukti daugiau turistų ir dar šį mėnesį teiksime paraišką mūsų rajono dviračių takų infrastruktūros plėtros specialiajam planui parengti. Skiriame ypatingą dėmesį dviračių takams ir stengsimės sujungti visus takus į vieną tinklą. Mūsų rajonas pasižymi gražiomis vietovėmis, todėl turime plėsti infrastruktūrą, kad kuo daugiau žmonių galėtų tai pamatyti,“ – teigia Molėtų savivaldybės Vyriausiasis specialistas investicijoms Marius Jakubauskas.

Molėtų savivaldybės atstovui antrina ir „SPA Hotel Belvilis“ marketingo vadovė Aušra Selelionytė: „Prieš metus įvykusiose varžybose dalyvavo per 630 dviratininkų, iš kurių sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų dėl tvarkomų takų, aplinkos ir žinoma dėl pačios vietovės. Tai mus paskatino įrengti dviračių ir pėsčiųjų takus, kuriais naudotis gali visi“. A. Selelionytės teigimu, tokiu būdu siekiama didinti rajono konkurencingumą pritraukiant vis daugiau turistų. Beje, 2011 metais vykusiame Lietuvos dviračių maratonų taurės Belvilio etape buvo pristatytas didžiausias dviračių stovas Lietuvoje, kurio ilgis 20 m 20 cm. Stovas talpina 32 dviračius.

Dviračių takas Molėtų raj.

„Šiuo projektu siekiame paskatinti rinktis nestandartinį bei aktyvų poilsį gamtoje. Norima, kad gražus, ežeringas Molėtų kraštas būtų patrauklus ne tik tiems, kurie atvyksta pasimėgauti miško ramybe, geru oru, vandens pramogomis ar atsipalaiduoti, bet ir tiems, kurie mėgsta aktyvų, sportišką laisvalaikį ir ieško naujų vietų jam praleisti. Dviračių takai driekiasi kalvotu mišku, todėl dviračių sporto mėgėjai gali ne tik pasimėgauti gamtos apsuptimi, bet ir išbandyti savo jėgas,“ – dėstė Aušra Selelionytė.

Žemėlapyje pažymėtais takais galima apvažiuoti Siesarties ir Bebrusų ežerus, taip pat pasigrožėti Baltųjų ir Juodųjų Lakajų pakrantėmis. Siesarties dviračių takas siekia Mindūnuose esantį Ežerų žvejybos muziejų, kuriame eksponuojami senieji žvejybos įrankiai, todėl aktyvaus poilsio mėgėjai turi galimybę ne tik pasportuoti, bet ir susipažinti su krašto istorija.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė