Fotografijos galerijoje atidaryta paroda „Gamta – kultūros lopšys“ (0)

efoto.lt | Rasos nuotr.

efoto.lt | Rasos nuotr.

Liepos 11 d. Fotografijos galerijoje, Panevėžyje, atidaryta fotografijų paroda „Gamta – kultūros lopšys“. Parodoje savo darbus eksponuoja fotografai Algimantas ir Mindaugas Černiauskai, Eugenijus Drobelis, Mindaugas Lapelė.

Dzūkijos peizažai įvairiais metų laikais, vaizdingos Merkio ir Skroblaus pakrantės, uogos, drugiai, įvairiaspalviai žiedai – visus šiuos vaizdus fotografai perteikia savo darbuose.

„Einame Dzūkijos takais ir kartais atrodo, kad ieškome lobio, kuris būtinai turi čia būti. Aišku, nelygu kam kas yra lobis. Juo gali būti ir vienintelis labai reto katilėlio žiedas, surastas Maksimonių pievose paskutinę vasaros dieną, ir Merkinėje išgirsti dainos apie seniai jau išnykusius tujinus žodžiai, ir nuoširdus Kapiniškių senbuvio prisipažinimas, kad prieš savaitę sudeginęs medinę žagrę. Juk visa tai – lyg gražaus romantiškojo praeities laikmečio ornamento skeveldros. Tačiau, anot archeologų, net ir dalis ornamento, mažas jo elementas, kartais labai daug pasako. Todėl ir atsiranda siekis užrašyti, atkurti, išsaugoti, pabandyti pakartoti tai, ką taip lengvai darė mūsų senoliai. Ir atrodo, kad niekur kitur, tik čia, prie paslaptingojo Musteikos upelio, prie skaidriojo Skroblaus, prie kalnų upokšnio Krūčiaus, prie veržliosios Ūlos, gali įvertinti tokio darbo prasmingumą“, – teigia šios parodos autoriai.

Parodos autoriai savo fotografijomis apdainuoja Dainavos grožį, atskleidžia Lietuvos gamtos ir čia gyvenančių žmonių dvasios vienybę.

Paroda „Gamta – kultūros lopšys“ veiks iki liepos 22 d.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė