Apskritojo stalo dalyviai: būtina išlaikyti antisisteminių, antiklaninių politinių jėgų vienybę (2)

Gintaras Songaila | lrs.lt nuotr.

Gintaras Songaila | lrs.lt nuotr.

Liepos 11 d. Seime įvykusiame kassavaitiniame Apskritojo stalo posėdyje jo dalyviai – judėjimo „Už teisingumą“, parlamentinės grupės „Už teisingumą“ bei nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ atstovai – aptarė politinę padėtį, kuri susidarė po to, kai „Drąsos kelio“ partija apsisprendė dalyvauti Seimo rinkimuose atskirai ir kai prasidėjo partijos „Lietuvos sąrašas“ steigimas.

Visi dalyviai sutarė, kad būtina išlaikyti antisisteminių, antiklaninių politinių jėgų vienybę.  Atsižvelgiant į tai, kad du aukščiau paminėtų naujai kuriamų politinių jėgų atstovai buvo  vieni iš judėjimo „Už teisingumą“ bei Apskritojo stalo kūrėjų, sutarta ir toliau juos kviesti aktyviai dalyvauti Apskritojo stalo veikloje ir ieškoti sutarimų dėl bendro politinio fronto.

Apskritojo stalo dalyviai pasikeitė nuomonėmis apie Seimo neeilinėje liepos 16 d. sesiją. Vieningai nutarta – privaloma laikytis Konstitucijos 9 straipsnio nuostatos, kad svarbiausi Tautai ir Valstybei sprendimai priimami referendumu.

Apskritojo stalo dalyviai išreiškė susirūpinimą dėl Kubiliaus-Uspaskicho sandėrio, kurio dėka valdančioji dauguma priėmė įstatymų paketą susijusį su naujos atominės elektrinės statyba.

„Apskritojo stalo dalyviai tikisi, kad liepos 16 d. Seimas vadovausis ne užkulisiniais sandėriais, o tautos valia“, – sakė parlamentinės grupės „Už teisingumą“ bei Tautininkų sąjungos pirmininkas, Seimo narys Gintaras Songaila.

Taip pat Apskritojo stalo posėdyje buvo nutarta siūlyti Vyriausybei imtis diplomatinių priemonių dėl branduolinės energetikos moratoriumo Baltijos regione ir aplinkiniuose kraštuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė