56 bibliotekų svetainės pritaikytos neįgaliesiems (0)

efoto.lt | E.Darskaus nuotr.

efoto.lt | E.Darskaus nuotr.

Bibliotekos, vienos pirmųjų šalies viešųjų įstaigų, užsimojusių mažinti neįgaliųjų skaitmeninę atskirtį, intensyviai modernizuoja savo interneto svetaines. Specialiesiems lankytojų poreikiams pritaikytos 56 bibliotekų svetainės. Jose gali naršyti tiek regos negalią turintys gyventojai, tiek besinaudojantys mobiliaisiais įrenginiais.

„Svetainių modernizavimo projektas baigėsi sėkmingai. Tikimės, jog atsivėrusios neįgaliesiems, garbaus amžiaus žmonėms, kuriems dėl sveikatos trukdžių, sunku naudotis kompiuteriu ir internetu, svetainės taps ne tik populiaresnės, bet ir suteiks informacinės, kultūrinės ir pramoginės naudos didesnei daliai bibliotekų lankytojų“, – sakė projekto „Bibliotekos pažangai“ vadovas Kęstutis Juškevičius.

Praėjusių metų pabaigoje startavęs bibliotekų svetainių pritaikymo neįgaliesiems projektas įgyvendintas visose suplanuotose bibliotekų svetainėse. Bibliotekininkai viliasi, jog atnaujintos svetainės padės pritraukti daugiau nuolatinių lankytojų, kurie domisi bibliotekų gyvenimu, bet dėl negalios ar kitų priežasčių neturi galimybės jose dažnai lankytis.

„Mūsų žiniomis, bibliotekos svetaine naudojasi didelė dalis lankytojų, o atlikus tyrimą paaiškėjo, jog praėjusiais metais gyventojai dažniausiai naudojosi elektroniniu katalogu, taip pat internete patalpinta kraštotyrine medžiaga, informacija apie kultūros paveldą. Tai, jog nuo šiol svetainė bus prieinama platesniam ratui gyventojų, vertiname itin palankiai. Užsienyje visos nekomercinės svetainės turi įrankius neįgaliesiems, tad šis žingsnis labai reikalingas ir Lietuvoje“,  mano Kauno apskrities bibliotekos direktorė Asta Naudžiūnienė.

Jos teigimu, nors pagrindine bibliotekų svetainių funkcija išlieka knygų paieška, tuo neapsiribojama. „Kai kurios svetainės turi integruotis tinklalapius, skirtus bendruomenėms, be to, žmonės dažnai ieško informacijos apie bibliotekoje vykstančius nemokamus mokymus, įvairius renginius. Svetainės šiuo atžvilgiu tarnauja kaip puikus informacijos šaltinis“,  – teigė A. Naudžiūnienė.

IT specialistai kartu su bibliotekos darbuotojais keitė svetainių struktūrą, dizaino sprendimus, jas perprogramavo taip, kad jos būtų pritaikytos specialiems įrankiams bei didesnį pasiekiamumą užtikrinančioms priemonėms: balso sintezatoriui, spartiesiems klaviatūros klavišams, alternatyviam tekstui ir pan.

ES statistiniais duomenimis, 2008 m. neįgaliesiems buvo prieinami tik 2,6 proc. svarbiausių viešojo ir privataus sektorių tinklalapių bei vos 5,3 proc. ES narių vyriausybių svetainių. Lietuvoje yra apytiksliai 10 tūkst. regėjimo negalią turinčių gyventojų.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė