D.Grybauskaitė: Požiūris į korupciją keičiasi ir kova tampa rezultatyvi (2)

Kalba Prezidentė Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Kalba Prezidentė Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Liepos 9 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo tarptautinės „Transparency International“ vasaros mokyklos prieš korupciją atidaryme. Jau trečią kartą Lietuvoje rengiamoje vasaros mokykloje jaunimas nagrinėja korupcijos priežastis bei apraiškas, susipažįsta su pagrindinėmis korupcijos tyrimų priemonėmis, būdais skatinti skaidrumą ir priešintis korupcijai savo aplinkoje.

Kovą su korupcija svarbiausiu savo veiklos tikslu įvardijanti Prezidentė pabrėžia jaunimo siekių svarbą. Pasak šalies vadovės, veiklus, sąžiningas ir nepakantus korupcijai jaunimas kuria skaidresnę visuomenę.

 „Jau trečią kartą Vilnius savaitei tampa pasauline antikorupcijos sostine. Kasmet vis daugiau jaunimo įsijungia į kovą su korupcija, dalinasi gerąja praktika ir patirtimi. Tai rodo, kad požiūris į korupciją keičiasi ir kova tampa rezultatyvi“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, kovoje su korupcija niekam neturi būti jokių išlygų.

Per  trejus Prezidentės kadencijos metus sukurti nauji įrankiai su korupcija kovojančioms institucijoms ir jau pradėta jais naudotis – pailginti senaties terminai, padidintos baudos, įteisintas išplėstinis turto konfiskavimas. Dėl neteisėto praturtėjimo jau pradėta 90 ikiteisminių tyrimų.

Šiemet „Transparency International“ vasaros mokykloje dalyvauja daugiau nei 100 studentų iš 36 pasaulio šalių.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė