Paroda „Ir aš mažas buvau“ nukels šimtmečiu atgal į vaikų pasaulį (0)

LLBM nuotr.

LLBM nuotr.

Lietuvos liaudies buities muziejaus parodų salėje liepos 5 dieną atidaryta ilgalaikė paroda „Ir aš mažas buvau” sudomins ir vaikus, ir suaugusiuosius. Joje bus galima pamatyti, kaip XX a. pirmoje pusėje buvo auginami, ugdomi, auklėjami vaikai įvairiais jų amžiaus tarpsniais. Be kasdieninio gyvenimo, galima pamatyti ir eksponatus, atspindinčius tuometinės Lietuvos vaikų šventes – krikštynas, Pirmąją komuniją, Kalėdas, Velykas.

Dauguma eksponatų muziejaus lankytojams bus rodoma pirmą kartą. Parodoje dar bus galima išvysti, kaip atrodė vaikų auginimo baldai: nuo paprasto drobinio lopšio iki meniškai išpuoštų lovelių, nuo paprasto fanerinio iki įspūdingai atrodančio vežimėlio. Taip pat sužinosite, kokioje lovelėje miegojo Lietuvos pašto valdybos direktoriaus Adolfo Sruogos dukra. Pamatysite krikšto drabužėlius, juostas kūdikiui suvystyti, kurias sunku įsivaizduoti šiandieniniam žmogui, taip pat – piemenuko dėvėtus drabužėlius. Negalės lankytojų nesujaudinti ir mažos vaikiškos naginėlės, klumpelės, bateliai.

Galima bus iš arčiau pamatyti, kas ir kaip mokė vaikus, kokius jie turėjo vadovėlius, sąsiuvinius, mokyklinius krepšius, rašymo priemones.
Parodos lankytojus sudomins ir tuometinės Lietuvos vaikų žaislų gausa ir įvairovė. Pamatysite unikalių, autentiškų žaislų – medinį dviratį iš Lietuvių mokslo draugijos rinkinio, kuris 1930 m. buvo rastas Vilniaus apskrityje, „Lėlių namą”, kurį 1936 m. pagamino Panevėžyje gyvenęs neregys žaislų meistras Klemensas Misiūnas (g. 1885). Parodoje pamatysite senąsias žaislų kopijas, kurias, paraginti muziejininkų, iš užmaršties prikėlė nagingi senukai. Daugiausia tokių žaislų pagamino Antanas Bielinis (g. 1918) gyvenęs Dietkauščiznos kaime (Ignalinos r.). Keletas erdvių parodoje nukels vaikus į pasakų ir žaidimų šalį, kur jie galės pažaisti su senųjų žaislų ir žaidimų kopijomis.

Paroda bus eksponuojama 2012–2013 metais.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė