Bergeno lietuvių bendruomenė atšventė Lietuvos valstybės dieną (nuotraukos) (5)

K.Danienės nuotr.

K.Danienės nuotr.

Lietuvos karauliaus Mindaugo karūnavimo diena buvo ypač šiltai paminėta lietaus mieste tarp septynių kalnų – Bergene (Norvegija). Bergeno lietuvių bendruomenės meno ir kultūros renginių koordinatoriaus Kęstučio Kaupo iniciatyva liepos 6 tapo švente ne tik Bergeno Lietuviams, bet ir miestelėnams bei gausiam turistų būriui. Šventėje dalyvavo viešnią iš Lietuvos – solistė Skaidra Jančaitė. Ji giedojo tautinę giesmę drauge su nemažu būriu Bergeno lietuvių.

Į šventę buvo pakviestas ir aitvarų kūrėjas Tadas Surkys. Planuota aitvarų pagalba iškelti milžiniško dydžio Lietuvos trispalvę – 400 kvadratinių metrų. Ši vėliava buvo pagaminta Lietuvos ambasados Ukrainoje užsakymu. Iki pat himno giedojimo pabaigos buvo bandoma pagauti palankų vėjo gūsį.

Vos sugiedojus Tautišką giesmę palankus vėjas buvo sugautas ir į Bergeno padangę lėtai iškilo Lietuvos trispalvė, palydėta daugiau nei 200 žmonių plojimais. Šypsenos švytėjo norvegų, lietuvių ir turistų veiduose. Vėliava neliko nepastebėta vietinės žiniasklaidos – organizatoriai davė interviu nacionaliniam radijo kanalui bei laikraščiams. Buvo sulaukta daugybės klausimų iš norvegų bei kitos tautybės piliečių – kieno gi čia vėliava? Tuo metu, kai didžiulė trispalvė jau plazdėjo padangėje – trys muzikantai džiugino Bergeną lietuvių dainomis ir šokiais.

Smuiku griežė Rolandas Sereika, armonika  Gintautas Gabalis, gitara – Gintaras Sivilevičius. Pagrindiniai renginio tikslai – garsinti Lietuvą, išdrįsti mylėti Lietuvą, būti lietuviu svečioje šalyje, pranešti vietiniams Lietuviams apie bendruomenės buvimą bei parodyti šviesesnę lietuvių pusę.

Po įspūdingo reginio prie jo rengėjų priėjo pasakyti ačiū ne tik lietuviai, bet ir norvegai.

Kristinos Danienės nuotraukos:

Kategorijos: Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė