Valstybės dieną primins „Karžygys iš kunigaikščio antspaudo“ (3)

Baltų kariaiLiepos 6 d. 20.30 val. valstybinės šventės proga pirmasis Baltijos kanalas savo žiūrovams pademonstruos naujausią istorinę Algio Kuzmicko dokumentinio filmo premjerą „Karžygys iš kunigaikščio antspaudo”.

Liepos 6-ąją minėsime pirmojo suvienytos Lietuvos valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę – Valstybės dieną. Tuomet 1253 m. tai buvo reikšmingas pasiekimas Lietuvai – popiežiaus įsaku buvo įkurta Lietuvos vyskupija, o kartu ir Lietuvos valstybė.  Pirmasis Baltijos kanalas (PBK) Valstybės dienos proga liepos 6-ąją dovanoja žiūrovams režisieriaus A. Kuzmicko istorinio dokumentinio filmo „Karžygys iš kunigaikščio antspaudo” premjerą.

Ar tikrai pagoniškoji Lietuva buvo tik tamsus ir atsilikęs kraštas?  Filmo autorius A. Kuzmickas ieško atsakymų kaip tie „tamsūs pagonys” sugebėjo daugiau nei du šimtus metų priešintis moderniausiai to meto pasaulyje karinei politinei struktūrai, vokiečių  Kryžiuočių  ir Kalavijuočių ordinams? Tuo pačiu dar apsaugoti vakarus nuo mongolų ir slavų žygių. Kas buvo tie žmonės, nepripažinę nuolankumo ir nuolaidžiavimo? Ginklu gynę savo žemę, kultūrą, papročius.

„Idėja kurti „Karžygį iš kunigaikščio antspaudo” kilo, kaip dažnai būna, nelauktai ir netikėtai. Istorija, archeologija, gyvosios istorijos klubai, žmonės užsiimantys panašia veikla visada buvo ir yra šalia manęs. Reikia tik turėti kamerą ir rasti laiko dalyvauti įvairiuose renginiuose ir užfiksuoti kuo šie žmonės užsiima, o kartais tuo net gyvena. Paanalizavus, padėliojus per keletą metų sukauptą medžiagą atsirado šis filmas, tikrai neužbaigtinis, o pradedantis panašių filmų seriją”, – filmo atsiradimo istoriją pasakoja žurnalistas, režisierius A. Kuzmickas.

Anot autoriaus, juk giliai po žeme paslėpta mūsų praeitis. Archeologiniai tyrinėjimai yra vienintelis būdas perskaityti žemės knygą ir prisiliesti prie to, kas tapo mūsų protėvių didžiąja paslaptimi. Kiekvienas daiktas iškastas ar tai kapinyne, ar tai piliakalnyje yra neįkainojamas informacijos šaltinis apie ginklus, karius ir kariuomenę. Tai puiki galimybė šiek tiek pakelti paslapties šydą ir pasukti laiko ratą atgal. Grįžti į tuos laikus ir bent trumpam pabūti kartu su mūsų protėviais.

„Didelį įspūdį paliko visa rudens diena praleista su gyvosios istorijos klubo „Kovarnis” vyrais Dzūkijos miškuose. Rekonstruotus ginklus, rūbus ir savo ištvermę senosios karybos klubai išmėgina tikrai nelengvuose žygiuose. Džiugu, kad viename tokiame žygyje teko ir man sudalyvauti”, – sako režisierius A. Kuzmickas.

A.Kuzmicko dokumentinis filmas „Karžygys iš kunigaikščio antspaudo” yra įgarsintas rusų kalba. Tai jau antrasis  specialus filmas rusų kalba PBK eteryje. Vasario 16-tąją žiūrovai turėjo galimybę pamatyti Algio Kuzmicko dokumentinį filmą „Nepriklausomybės aktas. Neįminta mįslė”.

Kategorijos: Istorija, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Reimundas:

    Kodėl įgarsintas rusiškai,gal kas žinote?

  2. Modė:

    Pajudėjo Tiesos žygis per Lietuvą iš Klaipėdos. Per didžiulį karštį žygiuoja nuostabūs žmonės, tikri patriotai, Didvyriai… Jie neša šūkį: Tiesa- Vienybė – Darbas.

  3. Ričardas:

    Buvo įdomu pažiūrėti, bet kažkodėl nebuvo pakalbinti istorikai, archeologai, kurie nuolat užsiima karyba, kaip antai M. Vitkūnas, P. Bugys. Istorikai turėtų irgi ką pasakyti. Juk D. Baronas, R. Batūra ir pan. taip galėtų keliais sakiniai atskleisti kai kurios dalykus. Na, bet čia jau dokumentikos kūrėjo noras toks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė