Prezidentė D.Grybauskaitė pasveikino Lietuvių tautą Valstybės dienos proga (1)

lrp.lt nuotr.

lrp.lt nuotr.

Mindaugo karūnavimo dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje vėliavų pakėlimo ceremonijoje S.Daukanto aikštėje, kurioje pasveikino Lietuvių tautą.

Kreipdamasi į Lietuvos žmones šalies vadovė pabrėžė, jog Liepos 6-oji – tai diena, kuri mūsų šaliai įžiebė viltį ir sukūrė pareigą rūpintis savo valstybe.

„Tokios dienos kaip ši primena mums, kad valstybė – tai karūna, kurią kasdieninėmis pastangomis reikia pelnyti patiems. Šiandien dirbdami ir kurdami mes lemiame tai, kad čia, aikštėje, susirinkę vaikai perduotų ne mažiau vilties, meilės ir atsakomybės tėvynei kitoms kartoms, nei jos paveldėjome mes. Tai mūsų pareiga tradicijai, kurią pradėjo Mindaugas prieš beveik 760 metų“ – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Liepos 6-oji įprasmina Lietuvos apsisprendimą kurti savo kelią. Prezidentės teigimu, tokį kelią prieš šimtmečius pasirinko Mindaugas, sujungęs Lietuvos žemes ir žmones bei įžiebęs viltį šimtmečiams į priekį, kad lietuviai gali, nori ir privalo turėti savo valstybę.

Kreipdamasi į lietuvių tautą šalies Prezidentė teigė, kad nors nėra aiški konkreti Mindaugo karūnavimo vieta, nesunku įsivaizduoti, kad šią ceremoniją anuomet galėjo lydėti dainos. Jos skambėjo įvairiais mūsų žmonių ir šalies gyvenimo etapais. Jos lydi mus ir šiandien dėl po visą Vilnių tris dienas aidėsiančios Lietuvos moksleivių dainų šventės.

„Kelias dienas moksleiviai džiugins Lietuvą savo dainomis ir šokiais. Patirdami begalinį buvimo kartu džiaugsmą ir jausdami, kaip vienas balsas virsta galingu choru, vienas judesys išjudina minią. Linkiu tokios energijos, vienybės ir įsiklausymo mums visiems dalyvaujant savo valstybės gyvenime“, – sakė šalies vadovė.

Pasveikinusi visame pasaulyje esančius lietuvius, Prezidentė paragino visus ne tik švęsti šią Liepos 6-ąją, bet kartu kurti Lietuvą ir garsinti jos vardą.

lrp.lt nuotr.

lrp.lt nuotr.

__________________________

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje

Brangūs Lietuvos žmonės, šventės dalyviai,

sveikinu visus su Valstybės diena!

Tai diena, kuri įprasmina apsisprendimą kurti savo kelią. Laisvos, pripažintos ir gerbiamos šalies kelią. Anuomet rinkosi Mindaugas, sujungęs žemes ir žmones bei pradėjęs tradiciją kurti valstybę. Žinodamas, kad karūna – ne duotybė, o drąsa, darbštumas ir atsidavimas. Taip įžiebęs viltį šimtmečiams į priekį, kad lietuviai gali, nori ir privalo turėti savo valstybę.

Vienąkart sutelkta tauta nuolat tęsė žygį už išlikimą ir ateitį. Kartų kartos, vienybės vedamos, toliau kūrė valstybę ir mūsų tapatybę, aukodamos tam viską. Tam, kad mes galėtume gyventi laisvi ir orūs laisvoje valstybėje.

Šiandien tradicijas, istoriją ir ateitį kuriame mes. Ir tokios dienos kaip ši primena mums, kad valstybė – tai karūna, kurią pelnyti reikia patiems, kasdieninėmis pastangomis. Kad šiandien dirbdami ir kurdami mes lemiame tai, kad šie vaikai, susirinkę čia, aikštėje, perduotų ne mažiau vilties, meilės ir atsakomybės tėvynei kitoms kartoms, nei jos paveldėjome mes.

Ir nors nėra aiški konkreti Mindaugo karūnavimo vieta, nesunku įsivaizduoti, kad šią ceremoniją anuomet galėjo lydėti dainos. Jos skambėjo įvairiais mūsų žmonių ir šalies gyvenimo etapais. Jos lydi mus ir šiandien dėl po visą Vilnių tris dienas aidėsiančios Lietuvos moksleivių dainų šventės.

Tarp tautinių kostiumų šiandien aikštėje iškyla ir visų Lietuvos savivaldybių vėliavos, supinančios miestų istorijas į margą šalies žemėlapį. Tai visos Lietuvos šventė, tikiu, atsikartosianti įvairiais renginiais visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Ir ne tik Lietuvoje. Tikiu, kad šiandien mintimis prisijungs ir svetur gyvenantys lietuviai. Kad visi kartu vakare susibursime giedoti Lietuvos himną, išvien sujungdami savo balsus ir širdis.

Su Valstybės diena mus visus!

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė