Susirinkusieji prie Ukrainos ambasados protestavo prieš šios šalies nutautinimą (nuotraukos, video) (0)

Piketas prie Ukrainos ambasados. A.Rasakevičiaus nuotr. (Alkas.lt)

Piketas prie Ukrainos ambasados. A.Rasakevičiaus nuotr. (Alkas.lt)

Liepos 5 dieną 12 val. Vilniuje prie Ukrainos Respublikos ambasados Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“, siekdamas paremti ukrainiečių kalbos valstybinio statuso išsaugojimą Ukrainoje surengė taikų piketą.

Susirinko du, iki 9 asmenų, būreliai laisvų Lietuvos piliečių, Ukrainos tautos draugų, kurie tyliai išreiškė paramą šios tautos suverenitetui, laikydami plakatus, užrašytus ukrainiečių ir lietuvių kalbomis. Tarp susirinkusiųjų buvo: Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas, Seimo narys Kazimieras Uoka, Seimo narys Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, kiti Tautininkų sąjungos atstovai, Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius, kiti LSDS atstovai, Lietuvos centro partijos pirmininkas Eugenijus Skrupskelis.  Pikete dalyvavo ir ukrainiečių bendruomenės atstovai.

Iš ambasados išėjo ir protestuotojus labai šiltai sutiko vienas iš sekretorių. Jis kalbėjo ukrainietiškai, padėkojo susirinkusiems ir išreiškė viltį, kad susiklosčiusi krizė valstybėje greitai bus išspręsta.

Kaip jau buvo pranešta liepos 3 d. Ukrainos prezidentą remiančios daugumos deputatai Ukrainos Aukščiausioje Radoje priėmė per antrąjį ir galutinį svarstymą įstatymą, gerokai išplečiantį rusų kalbos teises Ukrainoje. Įstatymas numato, kad rusų kalba gali būti vartojama beveik lygiai su valstybine kalba regionuose, kur ja kalba ne mažiau kaip 10 proc. visų gyventojų.

Liepos 4 d. rytiniame Aukščiausiosios Rados posėdyje dėl liepos 3 d. priimto vidaus kalbų politikos pagrindų įstatymo atsistatydino Aukščiausiosios Rados pirmininkas Volodymyras Lytvynas ir  jo pavaduotojas Mykola Tomenka. Tai sukėlė rimtą parlamento krizę. Neatmetama ir naujų rinkimų paskelbimo galimybė.

Tą pačią liepos 4 d. apie tūkstantis protestuotojų Ukrainos sostinėje Kijeve prie Aukščiausiosios Rados pastato, kuriame prezidentas Viktoras Janukovyčius turėjo sakyti kalbą, susirėmė su riaušių malšinimo policijos pareigūnais. Policija panaudojo ašarines dujas.

 

httpv://youtu.be/JcAhVvibi4I

httpv://youtu.be/1ooJUMIptOw

httpv://youtu.be/j2J1gxo47LY

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė