Vilniaus Universitete atidengta atminimo lenta Tautos Dainiui Justinui Marcinkevičiui (0)

Atidengiama J.Marcinkevičiui skirta atminimo lenta | lrp.lt nuotr.

Atidengiama J.Marcinkevičiui skirta atminimo lenta | lrp.lt nuotr.

Liepos 3 d. Vilniaus universitete buvo atidengta poetui, akademikui Justinui Marcinkevičiui skirta atminimo lenta. Jos atidengimo ceremonijoje dalyvavo VU rektorius prof. Benediktas Juodka, Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Tardamas žodį lentos atidengimo ceremonijoje universiteto rektorius ypatingai akcentavo J.Marcinkevičiaus ryšį su Vilniaus universitetu. Poetas buvo seniausios Lietuvos Alma Mater auklėtinis, jis baigė savo studijas Vilniaus universitete 1954 metais, bet ir po to neprarado ryšio su Universitetu, visada buvo čia laukiamas svečias.

„Mes susirinkome, kad atiduotume pagarbą vienam žymiausių Vilniaus universiteto absolventų. J. Marcinkevičiaus vardas yra greta kitų žymiu, su VU susijusių, poetų vardų“, – sakė B. Juodka. Jis pažymėjo, kad yra simboliška, jog memorialinė lenta J.Marcinkevičiui  atidengiama kito garsaus poeto – M.K. Sarbievijaus – vardo kieme šalia atminimo lentos dar vienam VU auklėtiniui – Česlovui Milošui.

Kalbėdama iškilmingoje ceremonijoje Prezidentė D.Grybauskaitė akcentavo J.Marcinkevičiaus reikšmę Lietuvai.

Pasak šalies vadovės, poeto kūryba jau virto neatsiejama visų tapatybės dalimi – savo žodžius J.Marcinkevičius įdėjo į visų širdis, išmokė pažinti ir pajusti tų žodžių vertę, gylį ir esmę.

Kalba Prezidentė Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Kalba Prezidentė Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

„Justino Marcinkevičiaus kūryba mus veda taurios meilės Lietuvai keliu. Jo siekis gyventi santarvėje mums ir šiandien labai aktualus. Santarvėje, kuri yra subrendusios pilietinės visuomenės būsena, kylanti iš laisvės, sąmoningumo ir kūrybiškumo“, – sakė Prezidentė.

Didžio kūrėjo talentas skleidėsi, pasak šalies vadovės, gebėjimu kurti remiantis tik aukščiausiais sąžiningumo kriterijais, neišduodant savo idealų ir meilės Tėvynei.

Valstybės vadovės teigimu, atminimo lenta M. K. Sarbievijaus kiemelyje taps dar vienu pagarbos ir atminties ženklu visų mylimam Tautos Dainiui.

Panašias mintys išsakė ir kultūros ministras A.Gelūnas savo kalboje pabrėžęs poeto kuklumą: „Poetas ne kartą yra kartojęs, kad kuklumas yra gilios inteligencijos, kultūringo žmogaus bruožas, todėl aš manau, kad šiame kieme pagerbti poeto atminimą memorialine lenta yra labai tinkamas būdas įamžinti jo atminimą. Būtent čia, kur 1954 metais jis baigė studijas, pritinka prisiminti poetą Justiną Marcinkevičių ir, mokantis jo eiles, statant pagal jo kūrybą spektaklius, niekad nepamiršti pagrindinės jo žinios mums: mes turime įveikti tai, kas žema mumyse, ir atrasti tai, kas kultūringa, aukšta ir šviesu“.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė