„Už Lietuvą Lietuvoje“ surengs mitingą prie Ukrainos ambasados Vilniuje valstybinei ukrainečių kalbai palaikyti (1)

Protestai Ukrainoje

Protestai Ukrainoje

Liepos 5 d. 12 val. Vilniuje prie Ukrainos Respublikos ambasados Lietuvoje (Teatro g. 4) Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“, siekdamas paremti ukrainiečių kalbos valstybinio statuso išsaugojimą Ukrainoje rengia piketą ir kviečia visus neabejingus jame dalyvauti.

Kaip jau buvo pranešta liepos 3 d. Ukrainos prezidentą remiančios daugumos deputatai Ukrainos Aukščiausioje Radoje priėmė per antrąjį ir galutinį svarstymą įstatymą, gerokai išplečiantį rusų kalbos teises Ukrainoje. Įstatymas numato, kad rusų kalba gali būti vartojama beveik lygiai su valstybine kalba regionuose, kur ja kalba ne mažiau kaip 10 proc. visų gyventojų.

Liepos 4 d. rytiniame Aukščiausiosios Rados posėdyje dėl liepos 3 d. priimto vidaus kalbų politikos pagrindų įstatymo atsistatydino Aukščiausiosios Rados pirmininkas Volodymyras Lytvynas ir  jo pavaduotojas Mykola Tomenka. Tai sukėlė rimtą parlamento krizę. Neatmetama ir naujų rinkimų paskelbimo galimybė.

Liepos 4 d., praėjus dienai po to, kai parlamentas patvirtino rusų kalbos statusą, apie tūkstantis protestuotojų Ukrainos sostinėje Kijeve prie Aukščiausiosios Rados pastato, kuriame prezidentas Viktoras Janukovyčius turėjo sakyti kalbą, susirėmė su riaušių malšinimo policijos pareigūnais. Policija panaudojo ašarines dujas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė