Ukrainoje protestai prieš valstybinės kalbos nutautinimą (video) (0)

Protestai Ukrainoje. Stop kadras

Protestai Ukrainoje. Stop kadras

Рrezidentą remiančios daugumos deputatai Ukrainos Aukščiausioje Radoje antradienį, birželio 3 d., priėmė per antrąjį ir galutinį svarstymą įstatymą, gerokai išplečiantį rusų kalbos teisę, ir tuo įvykdė vieną svarbiausių Viktoro Janukovyčiaus rinkimų pažadų.

Įstatymas numato, kad rusų kalba gali būti vartojama beveik lygiai su valstybine kalba regionuose, kur ja kalba ne mažiau kaip 10 proc. visų gyventojų.

Apie tūkstantis protestuotojų Ukrainos sostinėje Kijeve trečiadienį, praėjus dienai po to, kai parlamentas patvirtino rusų kalbos statusą, susirėmė su riaušių policijos pareigūnais.

Policija ašarinėmis dujomis bandė išvaikyti protestuotojus, susirinkusius prie Aukščiausiosios Rados pastato, kuriame prezidentas Viktoras Janukovyčius turėjo sakyti kalbą apie Ukrainoje vykusį Europos futbolo čempionatą. Prezidentas taip ir nepasirodė.

Prieš tai rytiniame posėdyje dėl antradienį priimto vidaus kalbų politikos pagrindų įstatymo atsistatydino Aukščiausiosios Rados pirmininkas Volodymyras Lytvynas ir  jo pavaduotojas Mykola Tomenka. Tai sukėlė rimtą parlamento krizę. Neatmetama ir naujų rinkimų paskelbimo galimybė.

httpv://youtu.be/2Myryqn7ep8

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė