Pradėtos vertinti aukštosios mokyklos (0)

Šiandien, birželio 4 dieną, Švietimo ir mokslo ministerijoje įvykusioje spaudos konferencijoje pristatyti dalies aukštųjų mokyklų išorinio vertinimo rezultatai. Konferencijoje dalyvavo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir viceministrė Nerija Putinaitė, Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) direktorius Artūras Grebliauskas, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) Studijų politikos analizės skyriaus vedėja Laura Stračinskienė.

Iš 7 įvertintų aukštųjų mokyklų bendrai pagal išteklius ir veiklą teigiamai įvertinti ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas ir Klaipėdos universitetas.

Neigiamą bendrą įvertinimą gavo Verslo ir vadybos akademija, o Lietuvos kūno kultūros akademija bei Lietuvos edukologijos universitetas neigiamai įvertinti tik pagal veiklą. Kazimiero Simonavičiaus universitetas neigiamai įvertintas pagal išteklius, jo veikla dar vertinama.

Iš vertintų kolegijų bendrą teigiamą įvertinimą gavo Alytaus ir Utenos kolegijos, kitos vertintos kolegijos teigiamai įvertintos pagal išteklius, išskyrus Kolpingo kolegiją. Daugelio kolegijų veikla dar vertinama.

Kaip pabrėžė ministras G. Steponavičius, aukštųjų mokyklų išorinis vertinimas – vienas iš svarbiausių mokslo ir studijų reformos žingsnių. Pirmieji išorinio vertinimo rezultatai nėra nei nuosprendis, nei galutinė išvada, tai ne skirstymas į geras ar blogas aukštąsias mokyklas. Tai iššūkis, o kartu ir impulsas žengti į priekį.

„Mūsų bendras tikslas – tiksliai identifikuoti silpnąsias aukštųjų mokyklų veiklos vietas ir siekiant kuo geresnės studijų kokybės įgyvendinti ekspertų pateiktas rekomendacijas. Dalis aukštųjų ėmėsi pertvarkų jau vertinimo metu, tuos pokyčius vertiname kaip dalykišką praktiką, – sakė Gintaras Steponavičius. – Vertinimo dabartinis etapas atskleidė, kad kai kurioms aukštosioms reikia stengtis keleriopai daugiau, nei buvo įpratusios.“

Šiuo metu vertinama 17 aukštųjų mokyklų iš 47. Atliktos visos 7 aukštųjų mokyklų vertinimo procedūros, iki metų pabaigos bus baigta dar dešimties aukštųjų mokyklų antroji vertinimo dalis. Numatoma, kad visos aukštosios mokyklos bus įvertintos 2014 m. pradžioje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė