Kviečia Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva“ (0)

Moksleivių dainų šventė2012 m. liepos 4 d., trečiadienį, 13 val. Moksleivių dailės darbų parodos atidarymu Seime prasidės 7-osios Moksleivių dainų šventės „Mūsų vardas – Lietuva“ renginiai, kurie vyks iki liepos 8 d.

Šventėje dalyvaus daugiau nei 800 kolektyvų: 225 chorai, 225 šokėjų kolektyvai, 198 ansamblio vakaro kolektyvai, 55 pučiamųjų orkestrai ir 29 choreografinės grupės (orkestrų), ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Lenkijos, kuriuose dainuoja, šoka, muzikuoja per 20 tūkst. mokinių. Renginyje dalyvaus keliasdešimt tūkstančių svečių. Tarp jų – šalių kaimynių – Latvijos ir Estijos delegacijos.

„Nors šiemet Moksleivių dainų šventės biudžetas ir mažesnis, lyginant su ankstesniais metais, bet šventei pasiruošta tinkamai. Vilnius jau laukia šventės dalyvių, kurių muzika, daina, jaunystės polėkis pasklis po mūsų sostinę. Dainų šventės pavadinimas „Mūsų vardas – Lietuva“ simboliškai įprasmina tautos vienybę, tautiškumo dvasią, meilę Lietuvai, nes neįmanoma išugdyti žmogaus savo šalies patriotu, neugdant meilės savo Tautai, Valstybei, savo gimtajam kraštui, papročiams ir tradicijoms“, – sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Šventės repertuaras, anot Moksleivių dainų šventės vadovo Romualdo Kondroto, žada įspūdingų reginių ir staigmenų. Dainų dieną bus dainuojamos retos, senos lietuvių liaudies dainos. Nuskambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dainų triptikas „Oi lekia, lekia“, Vytauto Kernagio dainų kompozicija. Bus atlikti ir keli specialiai šiai Moksleivių dainų šventei atrinkti latvių ir estų kūriniai. „Sudainuosime kaimynų dainas, gal po to jie dainuos ir mūsų. Tai taptų gražia tradicija“, – sakė šventės vadovas.

„Siemens“ arenoje vyksiančios Šokių dienos „Laiko vaikai“ idėja – liaudies, klasikinių, ir šiuolaikinių šokių pynėje atskleisti vaiko gyvenimą. Choreografiniais ornamentais bus pasakojama apie mažąjį žmogų, jo augimą, žaidimus, džiugų bendravimą su draugais, brandą, pirmuosius jausmus ir skubantį laiką, kaip didžiausią turtą, kurio nereikia švaistyti.

Ansamblių vakaras „Tai gražiai, gražiai mane augino“ Kalnų parke prasidės 22 valandą. Moksleivių tautinio meno kolektyvai savo pasirodymu liudys, kad auga nauja karta, kuri didžiuojasi savo kultūra, papročiais bei tradicijomis ir dalyvauja jų kūrime. Tai bus smagi vaikų ir jaunimo vakaronė, kviečianti visus tęsti šventę bendra daina ir šokiu. VII Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva“ susilies su Lietuvos valstybės dienos renginiais.

Liepos 6-ąją sostinėje nuo ryto vyks folkloro kolektyvų pasirodymai, savivaldybių vėliavų paradas, pučiamųjų orkestrų eitynės, o šventės dalyviai su daina „Sveiki gyvi, sveteliai!“ svečius pasitiks Vingio parke.

Dainų šventės dalyviai galės nemokamai lankytis muziejuose – duris šventės svečiams atvers Valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinis, Lietuvos teatro, kino ir muzikos, Energetikos ir technikos, Kernavės archeologijos ir istorijos bei kiti muziejai. Vaikų laukia ir daugiau pramogų – jie plauks laivu Nerimi, važinės atviru autobusu po Vilnių ir kvies visus į šventę“, – pasakojo R. Kondrotas.

Į mokamus šventės renginius bilietus platina www.tiketa.lt.

Perkantiems 4 bilietus, penktas – nemokamai. Bilieto kaina į koncertą Vingio parke – 18 Lt, „Siemens“ arenoje – nuo 33 Lt, Kalnų parke – nuo 13 Lt.

Moksleivių dainų šventę rengia Švietimo ir mokslo ministerija kartu su M. K. Čiurlionio menų mokykla. Renginiui skirta 4,8 mln. litų.

Dainų šventės organizacinio komiteto pirmininkas – viceministras Vaidas Bacys.

Šokių dienos meno vadovė – Kretingos muzikos mokyklos vaikų šokių studijos „Ratilėlis“ vadovė Živilė Adomaitienė, Dainų dienos meno vadovas – Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choro „Viva Voce“ vadovas Raimondas Katinas, Ansamblių vakaro meno vadovas – Vytautas Buterlevičius, buvęs „Lietuvos“ ansamblio vyriausiasis baletmeisteris.

Lietuvos dainų švenčių istorija prasidėjo 1924 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės atskirai pradėtos rengti nuo 1964 m. Dainų ir šokių švenčių tradicijos Baltijos valstybėse 2003 m. buvo įrašytos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Daugiau informacijos: http://www.lmds.lt/lt/

Dainų šventės „Mano vardas – Lietuva“ programa:

Liepos 4 d., trečiadienis

13.00 val. – Moksleivių dailės darbų parodos atidarymas. Seimo rūmai

Liepos 5 d., ketvirtadienis

15.00–16.00 val. – Pučiamųjų orkestrų paradas

I gr. Rotušės aikštė – Mindaugo paminklas

II gr. Gedimino prospektas – Mindaugo paminklas

Liepos 6 d., penktadienis. Lietuvos valstybės diena

10.00–11.30 val. – Folkloro kolektyvų pasirodymas: prie Katedros aikštės, prie Gedimino paminklo, skvere prie City Park viešbučio, Pilies gatvės pradžioje, prie Šv. Jonų bažnyčios, prie Prancūzijos ambasados Rotušės aikštėje

10.00–10.45 val. – Savivaldybių vėliavų rikiuotė

11.30–12.20 val. – Valstybės dienos minėjimas

13.00–17.00 val. – Reklaminė kelionė garlaiviu iki Baltojo tilto (4 gr.)

12.40–13.40 val. – Pučiamųjų orkestrų eitynės nuo Katedros aikštės iki Baltojo tilto

14.00–14.45 val. – Skraidyklių šventė prie Baltojo tilto

23.00 val. – Kolektyvų vadovų pagerbimo iškilmės Arsenalo kieme

Liepos 7 d., šeštadienis

Reklaminė kelionė garlaiviu iki Baltojo tilto

15.00–16.00 val. – Pučiamųjų orkestrų paradas

I grupė: Rotušės aikštė – Mindaugo paminklas

II grupė: Gedimino prospektas – Mindaugo paminklas

Šokių šventė Siemens arenoje, Ozo g. 14

Liepos 8 d., sekmadienis

15.00–16.00 val. – Pučiamųjų orkestrų paradas

I grupė: Rotušė aikštė – Mindaugo paminklas

II grupė: Gedimino prospektas – Kapelų sutiktuvės prie Kalnų parko

22.00-23.00 val. – Ansamblių vakaras Kalnų parke

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė