„Tautiška giesmė“ Valstybės dieną vėl skries aplink pasaulį (0)

efoto.lt | J.Ignatavičiaus nuotr.

efoto.lt | J.Ignatavičiaus nuotr.

Pirmą kartą visame pasaulyje sugiedota per Lietuvos vardo tūkstantmečio šventę, „Tautiška giesmė“ liepos 6-osios vakarą aplink Žemės rutulį keliaus ir šiemet. Lygiai 21:00 val. visi lietuviai, kuriame pasaulio krašte bebūtų ir ką beveiktų, kviečiami sustoti porai minučių ir savo šalies garbei giedoti himną.

„Šiemet Valstybės dieną Lietuvoje gausu įvairių renginių, daugelio jų organizatoriai net neraginti programoje numatė devintą vakaro giedoti „Tautišką giesmę“. Tai rodo, kad tradicija jau gyva ir galime didžiuotis, kad esame vienintelė tokia tauta pasaulyje, kuri kasmet tą pačią valandą kartu gieda savo šalies himną“, – sakė iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ vadovas Raimundas Daubaras.

Kartu giedoti „Tautišką giesmę“ pagrindinėse aikštėse ar simbolinės miestų vietose žmones buria absoliuti dauguma Lietuvos savivaldybių. Vilniuje tautiečiai himną giedos simbolinėje Vinco Kudirkos aikštėje. Lygiai 21 val. Lietuvos himnas griaudės ir Vilniaus Vingio parke, kur vyks Moksleivių dainų šventė.

Ilgąjį šventinį savaitgalį pajūrį užplūsiančius tautiečius kartu giedoti himną buria Palangos ir Nidos kurortai. Nidoje „Tautiška giesmė“ skambės prie „Seno žvejo“ lauko kavinės, o Palangoje – Jūros tilto prieigose, Jūratės ir Kastyčio skvere. Kauniečiai giedoti himno tradiciškai rinksis prie Kauno pilies, kur vyks kasmetinis Valstybės dienai skirtas festivalis „Operetė Kauno pilyje“.

„Šios gražios tradicijos laikomės jau ketvirti metai. Kad ir koks koncertas tuo metu bevyktų, 21 val. jį sustabdome ir su visais festivalio dalyviais bei svečiais giedame „Tautišką giesmę“, – pasakojo festivalio organizatorius, VšĮ „Baritonų Trio“ direktorius Danielius Vėbra.

„Tautišką giesmę“ pranešė giedosiantys ir Varnių festivalio „Bliuzo naktys“ dalyviai. „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ organizatoriai jau gavo patvirtinimus, kad Lietuvos himną per Valstybės dieną giedos lietuviai Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Argentinoje, Danijoje, Australijoje, Kanadoje, Norvegijoje, Olandijoje, Ruandoje bei Škotijoje.

Visas vietas, kur Lietuvoje ir užsienyje bus giedama „Tautiška giesmė“, galima rasti arba pranešti adresu.

Iniciatyvos organizatoriai tikisi, kad „Tautišką giesmę“ tradiciškai giedos ne tik susibūrusieji iš anksto žinomose miestų vietose, bet ir tie, kurie vakaros su draugais ar šeimomis gamtoje, prie televizorių ekranų, kavinėse ar restoranuose ar net apsipirkinės prekybos centruose.

Ne mažiau nei giedoti, lietuviai raginami ir įamžinti šį momentą – nusifilmuoti ir įkelti įrašą adresu. Iš visų gautų įrašų bus kuriamas filmas, kuriame ne tik bus galima rasti save, bet ir įsitikinti: „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ – tradicija, kuria verta didžiuotis!

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė