Tautininkai konferencijoje aptarė rinkimų programą (nuotraukos) (3)

G.Songaila ir J.Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

G.Songaila ir J.Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Š.m. liepos 1 d. Mokslų akademijos salėje, kurioje gimė Sąjūdis, įvyko Tautininkų sąjungos konferencija rinkiminei programai aptarti. Konferencijoje dalyvavo virš šimto žmonių – 97 Tautininkų sąjungos teritorinių skyrių delegatai ir virš dvidešimties svečių.

Konferencijos dalyviams sveikinimo kalbas sakė Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje” atstovai Centro partijos garbės pirmininkas, Judėjimo „Už teisingumą“ iniciatyvinės grupės narys, Kovo 11-osios Akto signataras Romualdas Ozolas ir Lietuvos socialdemokratų sąjungos vicepirmininkas Dainius Paukštė, Seimo narys Rytas Kupčinskas. Buvo kalbama, jog reikia gelbėti Lietuvą nuo išsivaikšiojimo, bei apie esminių sisteminių permainų, kurias pasiekti galima tik suvienijus visas antisistemines jėgas Lietuvoje, būtinybę.

Toliau vykusiose diskusijoje Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka pristatė konferencijos dalyviams Tautininkų sąjungos rinkiminės programos apmatus, kuriuose buvo siūlomi konkretūs būdai, kaip pagerinti ekonominę ir socialinę padėtį Lietuvoje. Delegatai ir svečiai diskutavo bei siūlė savo pataisas tautininkų rinkiminei programai.

Tarp įvairių siūlymų rinkiminei programai buvo siūloma ir įvesti asmeninę materialinę pareigūnų atsakomybę už žalą padarytą valstybei bei išlaidų ir naudos analizės principų taikymą įvertinant už mokesčių mokėtojų lėšas vykdomus projektus. Buvo teigiama, kad įgyvendinus šiuos pasiūlymus būtų iš esmės užkirstas kelias valstybinių lėšų grobstymui.

Tautininkų sąjungos rinkiminėje programoje gyvybiniais lietuvių tautos interesais įvardijami šie siekiai: kad lietuvių skaičius Lietuvoje nemažėtų, o didėtų; kad lietuvių dalis Lietuvos gyventojų tarpe nemažėtų; kad Lietuvos teritorija nemažėtų; kad nesiaurėtų lietuvių kalbos vartojimas ir nemažėtų jos vartotojų; kad Lietuvos valstybė išlaikytų pakankamą ekonominę galią; kad baltiškasis kultūrinis paveldas per lietuvių tautą turėtų tęstinumą; kad augtų lietuvių tautos dora ir kultūra.

Jono Vaiškūno nuotraukos:

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė