Ydingo Kultūros tarybos įstatymo vienu ypu prakišti nepavyko (video) (1)

V.Stundys pristato įstatymo projektą

V.Stundys pristato įstatymo projektą

Birželio 29 d. Seimas po svarstymo pritarė labai prieštaringai vertinamam  Lietuvos kultūros tarybos įstatymo projektui Nr. XIP-3469(4). Už projektą po svarstymo balsavo – 61, prieš buvo – 14, susilaikė – 13 Seimo narių.

Nors socialdemokratų frakcijos nariai prašė šio įstatymo svarstymą atidėti, tačiau manipuliuodami Seimo statuto nuostatomis, Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir Seimo etikos komisijos pirmininkas Salamakinas neleido to padaryti. Nebuvo taip pat atsižvelgta į Seimo Mišrios frakcijos siūlymą, kad šį įstatymą būtų paprašyta įvertinti Antikorupcijos komisija. Po trumpų diskusijų, nepaisant Tautininkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos protestų, buvo balsuojama ir įstatymui po pateikimo pritarta.

Nesigilindami į Tarybos formavimo niuansus Seimo nariai pritarė frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nario Jaroslavo Narkevičiaus siūlymui, kad į Kultūros tarybą būtų deleguojamas ir vienas tautinių bendrijų rinktas atstovas.

Seimui po pateikimo pritarus šiam įstatymui, valdantieji panūdo vienu ypu jį priimti ir paprašė, kad būtų skubos tvarka balsuojama dėl galutinio šio įstatymo priėmimo. Nors Seimas balsų dauguma palaikė ir šį siūlymą, tačiau balsuojant dėl įstatymo priėmimo, dalis Seimo narių protestuodami balsavime dalyvauti atsisakė ir tokiu būdu sugriovė buldozeriniais metodais veikti nusiteikusių konservatorių kvorumą. Didžiam buldozerininkų nusivylimui įstatymo prakišti nepavyko. Tolesnis jo svarstymas persikėlė į rudens Seimo sesiją.

Šio įstatymo rengėjai ir stūmėjai konservatoriai planuoja, kad  įstatymas turėtų įsigalioti 2012 m. spalio 1 d., o iki 2012 m. spalio 31 d. Vyriausybė ir Kultūros ministerija turėtų priimti šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus. Opozicinė socialdemokratų partija siūlė, kad įstatymas įsigaliotų sausio 1 d., tačiau tam buvo nepritarta.

Apie Kultūros ministerijos parengto, pirma Menų tarybos, paskui Kultūros tarybos vardu pakrikštyto įstatymo trūkumus, nekonstruktyvumą ir net ydingumą savo nuomonę ne kartą yra išsakę garsūs kultūros ir meno kūrėjai, kultūros darbuotojai. Buvo siūloma pirmiau parengti ir priimti bendrą Kultūros įstatymą, o Kultūros tarybos įstatymą priimti kaip Kultūros įstatymo sudedamą dalį arba rengti atskirai po to.

Dar daugiau, kultūros ir meno darbuotojų iniciatyva Kultūros įstatymas buvo parengtas ir pateiktas Seimui svarstyti (Nr. XIP-3914). Tačiau ši pačių kuultūros ir meno kūrėjų iniciatyva buvo nugramzdinta į gilius Seimo vadovybės stalčius…

Įdėmiai Seimo arenoje kovas dėl Kultūros tarybos sekantys kultūriniankai puikiai suvokia ir mato, kad kova vyksta ne dėl kultūros, o dėl kultūrai skirtų pinigų administravimo mechanizmo, todėl Tarybos steigimo stūmėjams ne motais Kultūros įstatymas, jie kuo greičiau nori ištiesti ranką į kultūrai skirtų pinigų kišenę ir daro viską, kad ta kišenė būtų jų draugo švarke ir ne toliau kaip per ištiestą ranką nuo įstatymo projekto stūmėjų.

Įdėmiai pasižiūrėkite Kultūros tarybos įstatymo transliacijos vaizdo įrašą (lrs.lt vaizdo medžiaga):

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė