Ventos regioninio parke rengiamas vandens pažinimo takas (0)

Ventos regioninis parkas | efoto.lt, J.Pocevičiaus nuotr.

Ventos regioninis parkas | efoto.lt, J.Pocevičiaus nuotr.

Artimiausiu metų laiku Ventos regioninio parko teritorijoje bus įrengtas beveik kilometro ilgio Kalupio gamtos (vandens) pažintinis takas, kur patraukliomis priemonėmis įvairaus amžiaus žmonės galės sužinoti apie vandens reikšmę gamtoje, taip pat būdus, kaip vandenį naudoja žmonės, informavo parko direktorius Andrius Almanis.

Šiuo metu baigiamas rengti tako techninis projektas, kuris vyksta pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos remiamą projektą „Tarpvalstybinis bendradarbiavimas tvarkant Ventos upės baseino krašto gamtines vertybes“. Panašūs takai, kaip pasakojo Almanis, yra Vokietijoje, tačiau Baltijos šalyse toks pažintinis objektas bus pirmas. „Taką stengsimės sukurti atrakcinį, kad būtų įdomu tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Pavyzdžiui, yra numatytos vietos, kuriose kažkada bus pastatytos savotiškos skulptūros,“ – pasakoja parko direkcijos vadovas, nurodydamas, kad parkas netoli nuo Lietuvos – Latvijos sienos, todėl į svečius patogiai galės atvažiuoti ir svečių iš Latvijos. Jis mano, kad takas bus įdomus ir skirtas tiek paprastam, tiek pažintiniam poilsiui. Tikslas – padėti geriau suprasti vandens apytaką ir savaiminį išsivalymą gamtoje, vandens gavybos ir vandens naudojimo būdus, ir tai, kodėl būtina saugoti vandens išteklius.

Kalupio upelis – tai nedidelis Ventos upės intakas, įtekantis į ją Lietuvos Ventos regioniniame parke, Viekšniuose, Mažeikių rajone. Į parką įtrauktas Ventos slėnis yra Natura 2000 teritorija.

Pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą remiamą projektą 1,5 kilometro ilgio ruože jau atliktas didelis Kalupio upės ir jos krantų valymas – išpjauti medžiai ir krūmai, išvalyta upės vaga, surinktos atliekos. Šiame darbe dalyvavo ir daug savanorių iš Viekšnių bei kitur. Planuojama, kad vandens pažinimo tako formavimas kainuos maždaug pusę milijono litų.

Ventos regioninio parko direkcija pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos remiamą projektą taip pat įvykdė keletą kitų veiklų – praėjusią vasarą organizavo stovyklas mokiniams aplinkos apsaugos švietimo klausimais, padėjo organizuojant trisdešimties visuomeniniais pagrindais dirbančių aplinkos apsaugos inspektorių mokymus ir kt. Už projekto lėšas parke pastatyti 7 informaciniai stendai, kuriuose yra žvejams ir kitiems parko lankytojams naudinga informacija, taip pat įsigyta valtis su elektriniu varikliu ir darbo kostiumai bei žiūronai, kuriuos numatyta naudoti žuvų ištekliams prižiūrėti ir kt. „Tai – pirmas didelis projektas, kuriame Ventos regioninio parko direkcija dalyvauja kaip partneris. Įgijome geros bendradarbiavimo su Latvijos kolegomis patirties, daug kontaktų, kuriais ateityje galėsime pasinaudoti,“ – sakė Almanis.

Vadovaujantysis Latvijos – Lietuvos tarpvalstybinio bendradarbiavimo projekto  „Tarpvalstybinis bendradarbiavimas tvarkant Ventos upės baseino krašto gamtines vertybes“ partneris iš Latvijos – tai Kuržemės planavimo regiono administracija, jame dalyvauja taip pat Durbės, Kuldygos ir Saldaus savivaldybės, Latvijos aplinkos, geologijos ir meteorologijos centras ir draugija „Liepājas ezeri“. O Lietuvos partneriai – tai Skuodo rajono savivaldybės administracija ir Ventos regioninio parko direkcija. Bendras projekto biudžetas – daugiau nei 400 000 eurų, 85 proc. iš jų yra Europos regioninės plėtros fondo finansavimas. Projektą planuojama įgyvendinti iki šių metų pabaigos.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė