Kviečia IX tarptautinė tradicinių šokių vasaros stovykla (8)

Rugpjūčio 1-5 dienomis Lietuvių etninės kultūros draugija (nuo trečiadienio iki sekmadienio) rengia IX tarptautinę tradicinių šokių vasaros stovyklą Paluknyje (Trakų r.). Joje bus mokomasi ne tik tradicinių šokių, bet ir tradicinio muzikavimo, amatų.

Stovykloje vyks kelių lygių šokių mokymai – pradedantiesiems ir profesionalams, pagal skirtingas tradicinių šokių rūšis: rateliai, rateliniai šokiai, polka, valsas, cvingas, kadriliai, mazurka, oberekas ir kt. Skirtingų tautų – lietuvių, latvių, estų, baltarusų, lenkų šokius mokys Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Baltarusijos tradicinių šokių klubų atstovai. Taip pat bus skaitomos paskaitos apie tradicinius šokius, vyks video demonstracijos (paskaitas skaitys Dalia Urbanavičienė, Vaida Naruševičiūtė, Vytautas Tumėnas, užsienio svečiai).

Taip pat bus mokoma tradicinio dainavimo, grojimo būbinu (būgneliu), griežti armonika (paprasta ir trieile), skambinti kanklėmis, pūsti ragais, dūdmaišiu (mokytojai – Rytis Ambrazevičius, Toma Grašytė, Rima ir Raimondas Garsonai, Laura Lukenskienė, Laima Proškutė, Daumantas Čepulis, Jogintas Čepulis, Rimantas Juknevičius, Darius Bagdonavičius ir kt.). Turintieji savo instrumentus, kviečiami būtinai juos atsivežti.

Stovyklos dalyviai galės pasimokyti ir tradicinių amatų – juostų pynimo, šiaudinių sodų rišimo, drožybos, juodosios keramikos dirbinių ir žalvario papuošalų gaminimo, medžiagų dažymo batikos technika, galbūt ir verbų rišimo. Norintys išmokti batikos technikos, gali atsivežti savo medžiagą ar drabužį, kurį bus pamokoma kaip nusidažyti.

Vakarais vyks tradicinių šokių vakaronės (jų metu bus galima pasitikrinti mokymų metu įgytas žinias ir įgūdžius), penktadienį – jau tradiciniu tapęs stovyklos dalyvių „Talentų vakaras“.

Norintys dalyvauti stovykloje kviečiami būtinai registruotis iš anksto. Dalyvio anketa.

Daugiau informacijos apie tradicinių šokių stovyklą rasite čia.

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė