Uostamiestis prisipildys jaunųjų kūrėjų menais (0)

Birželio 28 dieną, Klaipėdoje prasidėjo devynias dienas truksiantis jaunųjų kūrėjų menų festivalis „7.6“. Festivalis sukvies sugrįžti daugiau nei 20 jaunųjų menininkų klaipėdiečių, išvykusių studijuoti, gyventi, kurti iš uostamiesčio, savo kūryba pasveikinti miestą jubiliejaus proga.

Jaunimo kultūrinė organizacija „Kultūros raktas“ birželio 28 – liepos 6 dienomis suburs jaunuosius kompozitorius, atlikėjus, dailininkus, architektus, kinematografininkus, literatus, teatro artistus – klaipėdiečius, išsibarsčiusius po Lietuvą ir net užsienį, sugrįžti atgal į Klaipėdą, į miesto 760 metų jubiliejui skirtą jaunųjų kūrėjų menų festivalį „7.6“. Festivalio metu miesto bendruomenė turės neįkainojamą galimybę pamatyti daugiau nei dvi dešimtis jaunų klaipėdiečių, išplaukusių į plačius meno vandenis bei susipažinti, kuo gyvena jaunieji kūrėjai, pasirinkę profesionalaus meno kelią, kaip jų kūryba ir asmenybės pasikeitė nuo jų kūrybinės pradžios uostamiestyje.

Organizatoriai norėjo, kad festivalyje, nuo jo pavadinimo iki vietų, kuriose vyks renginiai, ir dalyviai, ir miestiečiai galėtų įžvelgti simboliką ir artimas asociacijas. Pavadinimas, suprantama, aliuzija į „apvalią“ Klaipėdos sukaktį, tačiau gilesnė prasmė yra skaičiuose septyni ir jo liekanoje 0,6. Septyni yra sėkmės ir harmonijos simbolis – ko mes visi ir norime palinkėti uostamiesčiui. 0,6, arba kitaip galime pavadini – daugiau nei pusė – tai aplinka, miestas, kuris formuoja jauną žmogų. Nuo aplinkos priklauso didžioji dalis asmenybės, tad Klaipėda visada išliks jaunųjų kūrėjų, festivalio dalyvių, mylimas miestas. Simboliška ir tai, kad festivalis vyks septyniose skirtingose erdvėse: Klaipėdos koncertų salėje, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmų kiemelyje bei „Meno kieme“, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, palei Danės krantinę link Šiaurinio rago, aikštėje prie burlaivio „Merdianas“, jaunųjų menininkų galerijoje „Kultūros namai: menas ir kava“. Galiausiai, visos šios vietos yra neatsiejamos nuo Klaipėdos tapatybės, taip pat jauniesiems kūrėjams jos asocijuojasi su vienais gražiausių jų gyvenimo prisiminimų.

„Džiugu, kad kartu su jaunais kūrėjais galime padovanoti mūsų gimtam ir mylimam miestui tokią gražią dovaną. Ne veltui pasirinkome paprastą, bet tikrai nuoširdų festivalio šūkį: „Čia visada gera sugrįžti!“ – sako jaunimo kultūrinės organizacijos vadovas Matas Drukteinis.

Jaunųjų kūrėjų festivalis prasidėjo jungtinės dailės parodos atidarymu „Kultūros namuose: menas ir kava“ (Tiltų g. 3), birželio 28 dieną, 20 valandą, o festivalio didysis atidarymas birželio 29 dieną, penktadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje sukvies į koncertą „7.6: jaunieji kompozitoriai. jaunieji atlikėjai“. Festivalio programą, papildomą informaciją bei bilietus į atidarymo koncertą galite rasti jaunųjų menininkų galerijoje – festivalio būstinėje „Kultūros namai: menas ir kava“.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė