Kauno valdininkai išteisino žodį TIESOS (0)

Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos tarnyba nutraukė administracinio teisės pažeidimo bylas jaunuoliams, kurie 2012 m. birželio 5 d. Nemuno krantinėje kreidutėmis bandė užrašyti žodį „TIESOS“. Viešosios tvarkos tarnyba šių jaunuolių veiksmuose neįžvelgė administracinio teisės pažeidimo įvykio ir sudėties.
2012 m. birželio 5 d. graži pilietinė jaunų žmonių iniciatyva – kreida užrašyti nekaltą ir
pozityvų žodį „TIESOS“ Kauno Nemuno krantinėje – jau po pirmųjų trijų raidžių buvo nutraukta grubia policijos pareigūnų intervencija. Kai kurie šios akcijos dalyviai netgi buvo sulaikyti ir jiems iškeltos administracinio teisės pažeidimo bylos. Šią skandalingą ir neadekvačią policijos pareigūnų reakciją lydėjo eilė pilietinių protestų ir akcijų, o policijos veiksmai buvo apskųsti Policijos generaliniam komisarui. Kilus visuomenės pasipiktinimui policija „nusiplovė rankas“ ir perdavė šias bylas nagrinėti Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos tarnybai.

„Teisės normos aiškinamos ir taikomos atsižvelgiant į bendruosius teisingumo, protingumo ir sąžiningumo teisės principus, atitinkamos normos esmę, tikslus ir šia norma ginamas vertybes. Tuo tarpu formalus, teisės normos tikslų neatitinkantis teisės taikymas tiek nacionalinėje teismų praktikoje, tiek teisės doktrinoje yra pripažįstamas netinkamu teisės taikymu“ – savo nutarime nurodė Viešosios tvarkos tarnyba.

„Pagal Kauno miesto tvarkymo ir švaros taisyklių 24.23 punktą šių taisyklių 1 punkte nurodytiems asmenims draudžiama rašinėti, braižyti, piešti ar terlioti ant pastatų, tvorų ir kitų statinių, išskyrus Savivaldybės nustatytas vietas. Šios normos tikslas – užkardyti vizualinio pobūdžio neigiamą ir pavojingą visuomenei veiką, o tokią veiką padariusius asmenis patraukti administracinėn atsakomybėn”.

Viešosios tvarkos tarnyba nurodė, kad „nagrinėjamas 2012-06-05 įvykis buvo taiki ir pozityvi jaunų žmonių pilietinė išraiška, kurios metu buvo siekiama balta kreida užrašyti žodį „TIESOS“ Kauno Nemuno krantinėje.“ Savo nutarime ji pažymėjo, kad valstybė turi pareigą skatinti pilietiškumą ir geranoriškai bendradarbiauti su žmonėmis, dalyvaujančiais taikiuose pilietiniuose susibūrimuose.

„Žodis „tiesos“ yra pozityvus ir mūsų visuomenėje priimtinas lietuviškas žodis, turintis tik teigiamą prasmę“ – nutarime konstatavo Viešosios tvarkos tarnyba.

„Žodis „TIESOS“ buvo rašomas analogišku šriftu paprasta kreida greta esančio užrašo „LIETUVA“. Tokiu būdu nebuvo pažeista krantinės vizualinė estetika. Tuo tarpu vaizdinis elementas, užrašytas -nupieštas paprasta kreida, yra trumpalaikis, <…> todėl negali gadinti statinio ir nesukuria jokių kiek sunkiau pašalinamų vizualinių pasekmių.“ – priėjo išvados valdininkai iš Viešosios tvarkos tarnybos.

Džiugu, kad po ilgų visuomenės, policijos ir Kauno savivaldybės tarnautojų pastangų vienu neaiškiu žodžiu lietuvių kalboje liko mažiau. Tikėkimės, kad palaipsniui bendromis pastangomis pavyks ne tik išsiaiškinti ir kitų ne mažiau svarbių žodžių reikšmę, o gal net ir pradėti tomis reikšmėmis vadovautis gyvenime.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė