Išteisintiems sąjūdininkams – išteisintas žodis „TIE-SOS!“ (nuotraukos, video) (10)

Kovo11-osios Akto signataras R.Ozolas | Alkas.lt nuotr.

Kovo11-osios Akto signataras R.Ozolas | Alkas.lt nuotr.

Birželio 29 d. Vilniuje prie Prezidentūros S.Daukanto aikštėje susirinkę žmonės, įkvėpti Sąjūdžio pradininkų pergalės Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teisme prieš jų laisves ir teisęs bandžiusius suvaržyti Vilniaus miesto savivaldybės ir policijos biurokratus, toliau tęsė „TIE-SOS!“ akciją.

Kol susirinkę visuomenininkai tarpusavyje diskutavo būrelis žmonių su kreida ant aikštės grindinio išrašė žodį „TIE-SOS“. Tarp akcijos dalyvių buvo Kovo 11-osios Akto signataras, filosofas Romualdas Ozolas, dailininkas Gytenis Umbrasas, Seimo Narys Naglis Puteikis, rašytojas Vytautas Rubavičius, visuomenininkai Darius Kuolys, Virgis Daukas ir kiti.

Sąjūdžio pradininkų išteisinimo išvakarėse, birželio 28 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos tarnyba nutraukė administracinio teisės pažeidimo bylas jaunuoliams šių metų birželio 5 d. Nemuno krantinėje kreida rašiusiems žodį „TIESOS“.

„2012 m. birželio 5 d. graži pilietinė jaunų žmonių iniciatyva – kreida užrašyti nekaltą ir pozityvų žodį „TIESOS“ Kauno Nemuno krantinėje – jau po pirmųjų trijų raidžių buvo nutraukta grubia policijos pareigūnų intervencija. Kai kurie šios akcijos dalyviai netgi buvo sulaikyti ir jiems iškeltos administracinio teisės pažeidimo bylos. Šią skandalingą ir neadekvačią policijos pareigūnų reakciją lydėjo daugybė pilietinių protestų ir akcijų, o policijos veiksmai buvo apskųsti Policijos generaliniam komisarui. Kilus visuomenės pasipiktinimui policija „nusiplovė rankas“ ir perdavė šias bylas nagrinėti Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos tarnybai“, – rašoma Kauno savivaldybės pranešime spaudai.

Taip pat pažymima, kad „Viešosios tvarkos tarnyba nurodė, kad „nagrinėjamas 2012-06-05 įvykis buvo taiki ir pozityvi jaunų žmonių pilietinė išraiška, kurios metu buvo siekiama balta kreida užrašyti žodį „TIESOS“ Kauno Nemuno krantinėje.“

Dar daugiau pagaliau pripažįstama, kad „valstybė turi pareigą skatinti pilietiškumą ir geranoriškai bendradarbiauti su žmonėmis, dalyvaujančiais taikiuose pilietiniuose susibūrimuose“.

Ir galiausiai Kauno viešąją tvarką pasišventę saugoti saviavldybininkai konstatuoja:

„Žodis „tiesos“ yra pozityvus ir mūsų visuomenėje priimtinas lietuviškas žodis, turintis tik teigiamą prasmę“.

Įdomu kada šis suvokimas per grindinių ir krantinių plyteles įsismelks ir į Lietuvos valdininkų bei juos aptarnaujančių teisėtvarkos ir saugumo veikėjų galvas ir širdis.

Alkas.lt nuotraukos:

httpv://youtu.be/6-gSuwIWFSU

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

10 komentarų

 1. Dėmesio:

  rytoj seimo kosmopolitai ( Stundžio iniciatyva?) stengsis prakišti įstatymą dėl Lietuvos etnokultūros panaikinimo, nutraukiant šiai sričiai bet kokį finansavimą, o pinigus pervedant į bendrą katilą, kur jie gali nukeliauti gugenheimų statyboms ar kosmopolitizmo įtvirtinimui.

 2. Kažin:

  Niekada netikėjau, kad vėl bus imta suktis nuo Lietuvos prie kosmopolitės tiesos…

 3. Ne tame esmė:

  TIE bando švelninti padėtį.Parodo,kad su Venckiene TIEMS pavyko susidoroti Seime,o visą kitą TIE visuomenei atleidžia.Nežinau,ar yra čia labai kuo džiaugtis.

 4. turėsi pinigų nusipirksi TIESĄ:

  sakė sako ir sakys liberalų teoretikai.

  Kuolys, Gailius, Daukas, Donskis yra LIBERALAI.

 5. Marta , post faktum:

  Šiandien, skubos tvarka ir visiškai slaptai buvo priimtas Etnografinės kultūros naikinimo įstatymas, greičiausiai nelietuvio, tik p[avardfę kaip Nevėra pakeitusio, Istorijos instituto Direktoriaus Nikžentaičio ir kitų kosmopolitų V.Sundys dar prieš pusmetį griežtai priešinosi šiam projektui, bet galimai kažkas dosniai prisidėjo prie jo nuomonės pakeitimo ir įstatymas buvo įspraustas be išankstinio plano tarp kitų įstatymų ir skubos tvarka prabalsuotas. Ir taip, kad nei šuo nesulojo, nei žiniasklaida dėmesį atkreipė.

  Ar ne laikas eit protestan su tautiniais drabužiais? O gal išviso pereikim prie tautinių drabužių nešiojimo kaip tai daro musulmonai su indais? Pakeltume mūsų pramone. Daugiau linų augintų žemės ūkis, o audėjai išaustų gražiais raštais raštuotų audinių, siuvėjai pasiūtų drabužių, o dizaineriai modeliuotų modernius rūbus su tautiniais motyvais ir niekas iš Kinijos negalėtų nukonkuruoti mūsų vietinės rinkos.

  Taip pat laikas kurti nevyriausybines tautines bendruomenes, nes vyriausybė jau nebėra savarankiška.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė