Seimas po pateikimo pritarė referendumo dėl AE statybos skelbimui (0)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Birželio 28 d. Seimas po pateikimo pritarė, kad būtų skelbiamas konsultacinis (patariamasis) referendumas dėl naujos Visagino atominės elektrinės (VAE) statybos. Už tokį nutarimo projektą po svarstymo balsavo – 64, prieš – 35, susilaikė – 25 Seimo nariai.

Nors Birželio 19 d. Seime po svarstymo buvo pritarta Atominės elektrinės įstatymo projektui ir šiuos įstatymus šiandien pasirašė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau Atominės elektrinės statybos kritikai dar neprarado vilties pasipriešinti šioms statyboms referendumo dėka. Šiuo metu Lietuvoje yra renkami parašai dėl privalomo referendumo paskelbimo.

Kad kartu su spalį vyksiančiais Seimo rinkimais būtų paskelbtas referendumas Seimas turės rinktis į neeilinę sesiją liepos 16 d. ir dar kartą balsuoti dėl referendumo paskelbimo.  Referendumas, pagal Konstituciją ir įstatymą turi būti surengtas per tris mėnesius nuo jo paskelbimo. Pranešama, kad reikalingas Seimo narių, inicijuojančių neeiline sesiją, parašų skaičius jau yra surinktas.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė