Šalies Prezidentė regi antrąją krizės bangą (2)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Europos Vadovų Tarybos posėdyje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog globalios ekonomikos vystymosi tempai diktuoja būtinybę stiprinti ES ekonominę ir politinę integraciją.

Briuselyje susirinkę ES valstybių ir vyriausybių vadovai ieško išeičių, kaip spręsti ekonominio sunkmečio problemas ir paskatinti Europos ekonomikos augimą.

„Šioje Vadovų Taryboje mūsų laukia sprendimai dėl ES ateities. Europa nepajėgia atremti globalių finansinių iššūkių ir užtikrinti ekonomikos augimo. Artėja antroji sunkmečio banga. Jei laiku nebus priimti sprendimai stiprinti ES integraciją, rizikuojame euro zonos likimu. Skaudžias pasekmes patirsime visi“, – sakė Prezidentė.

Lietuvos vadovė pabrėžė, jog ES privalo nuosekliai veikti dviem kryptimis – laikytis griežtos finansinės disciplinos ir tuo pačiu metu įgyvendinti priemones ekonomikai stiprinti. Prezidentės teigimu, negalima skatinti augimo didinant šalių skolą.

Pasak jos, biudžeto deficitą sumažinusi Lietuva šiuo metu yra saugesnė dėl galimų sukrėtimų, o Seimo ketvirtadienį ratifikuotas fiskalinis paktas užkirs kelią nepagrįstam išlaidavimui ir ateityje.

„Aš labai tikiuosi, kad šį kartą Lietuva yra saugesnė būtent todėl, kad mūsų deficitas, tai yra išlaidavimo lygmuo, palyginti su tuo, ką uždirbame, yra gerokai mažesnis. Mes sutiksime sunkmetį geriau pasirengę, geriau sustygavę savo išlaidas ir racionaliau tai darydami“, – teigė D. Grybauskaitė.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė