Muziejuje – fotografijų paroda „Klaipėda 1965 metais“ (2)

Romano Borisovo nuotr.

Romano Borisovo nuotr.

Nuo birželio 20 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje, Klaipėdoje, atidaryta Romano Borisovo fotografijų paroda ,,Klaipėda 1965 metais“.

Parodoje pristatoma dailininko, tuomet dar moksleivio, jautraus sąlyčio su supančia aplinka išraiška – Klaipėdos senamiesčio fotografija. Paties autoriaus teigimu, tos nuotraukos buvo menininko kelio pradžia, paskatinusi visą gyvenimą domėtis senąja architektūra, fiksuoti atminties ženklus bei įprasminti tikrąsias vertybes.

Pats autorius apie parodą sako: ,,1965 metai. Dvidešimt metų po karo. Žiūrint į tas nuotraukas galima pagalvoti, kad karas ką tik baigėsi ir miestas dar visiškai tuščias. Makabriškas vaizdas – nei gyventojų, nei okupantų. Tik vėliau įsižiūrėjus pradedi suvokti, kad besimėtantys aplamdyti automobiliai – tai jau naujos valdžios palikimas. /…/ Bažnyčios, deja, jau nugriautos, bet miesto istorija dar žvelgia į mus nuo tų apsilupusių, griūvančių sienų“.

Paroda muziejuje bus eksponuojama iki liepos 21 d.

Romanas Borisovas gimė Vilniuje 1949 m. gegužės 11 d. Protėviai kilę iš Rytų Prūsijos. 1973 m. baigė Vilniaus Dailės institute dizaino specialybę. Nuo 1988 iki 1999 m. dailės studijos savininkas, vėliau ir iki dabar – laisvas dailininkas. Parodose dalyvauja nuo 1975 m. Daugiau nei 50-ties personalinių parodų autorius Lietuvoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Rusijoje, JAV, Liuksemburge.

Romano Borisovo nuotr.

Romano Borisovo nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. Deja R.Borisovo komentarai atydarant savo paroda Tilzeje buvo kitokios negu Klaipedoje.15 -ciui berniukui, kuris lydejo teva jo komandiruotese vilniecio zvylgsnimi Klaipeda atrode visiskai kitoke ir pasibaisetina. Tad atradus savo ir tevo negatyvus praejus 50 metu ivyko vaizdo aberacija – to ko negalejo suprasti (suvokti) berniukas gavo subrendusio vyro komentara. Aisku kad pasauleziura tu zmoniu zymiai skyresi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė