Meno licenciatams sudaryta galimybė tapti meno daktarais (0)

efoto.lt D.Janučio nuotr.

efoto.lt D. Janučio nuotr.

Birželio 27 d. Vyriausybė priėmė sprendimą, kad stojant į meno doktorantūrą bus įskaitomos meno aspirantūros studijos.

Baigusiems meno aspirantūros studijas ir turintiems meno licenciato laipsnį meno doktorantūros studijos bus trumpesnės. Baigtos aspirantūros studijos bus prilyginamos 120 kreditų meno doktorantūros.

Meno licenciatai galės įgyti meno daktaro laipsnį baigę dviejų metų (120 studijų kreditų) trukmės meno doktorantūrą ir apgynę meno daktaro darbą. Meno licenciatai, po aspirantūros studijų baigimo įgiję ne mažesnę nei 2 metų tiriamojo ar kūrybinio darbo patirtį bei paskelbę publikacijų kultūros ir meno leidiniuose, meno daktaro laipsnį galės gauti baigę vienerių metų (60 studijų kreditų) meno doktorantūrą ir apgynę meno daktaro darbą.

Meno licenciatus į doktorantūrą konkurso būdu priims meno doktorantūros teisę turintys universitetai, su Lietuvos mokslo taryba suderinę meno doktorantūros reglamentų pakeitimus, nustatančius meno doktorantūros licenciatams organizavimo tvarką.

2009 m. priimtas Mokslo ir studijų įstatymas numato, kad nelieka anksčiau vykdytų meno aspirantūros studijų, teikusių meno licenciato kvalifikacinį laipsnį. Įstatymu įtvirtinta meno doktorantūra, kurią studijuojantys įgis meno daktaro laipsnį. Meno aspirantūros studijos vykdomos ir meno licenciato kvalifikaciniai laipsniai teikiami iki š.m. rugsėjo 1 dienos. Meno licenciatų priėmimas į meno doktorantūrą bus pradėtas vykdyti 2013 metais.

Į meno doktorantūrą stojantys asmenys turi būti pasiekę gerų meninių rezultatų, pasižymėti originalia kūrybine pozicija, kritiniu mąstymu ir atitinkamos meno srities išmanymu. Meno doktorantūroje, skirtingai nei aspirantūroje, vykdomos ne tik tam tikros meno krypties dalykų studijos, meno projekto parengimas, bet atliekama ir meninė kūrybinė praktika bei moksliniai tyrimai.

Meno doktorantūros metu rengiamas meno projektas susideda iš dviejų dalių: kūrybinės dalies, kurią sudaro meno doktorantūros studijų laikotarpiu sukurti ir viešai pristatyti meno kūriniai, ir tiriamosios dalies. Mokslo tiriamoji meno projekto dalis turi būti originalus, bendrame šiandienos meno tyrinėjimų kontekste aktualus darbas, kuriame apibendrinami doktoranto atlikti tyrimai, susiję su jo meninės veiklos pobūdžiu.

Apgynus meno projektą suteikiamas meno daktaro laipsnis, ekvivalentiškas mokslo daktaro laipsniui. Meno doktorantūros studijų vykdymas suteiks trečios pakopos universitetinėms meno studijoms šiuolaikišką kokybę ir turinį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė