D.Grybauskaitė pasirašė atominės elektrinės projektą (1)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Branduolinės (atominės) elektrinės, Koncesijos suteikimo ir Lietuvos Respublikos esminių turtinių įsipareigojimų prisiėmimo Visagino atominės elektrinės projekte įstatymus, taip pat strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymą bei lydimuosius įstatymus.

Šiuo įstatymų paketu, pasak Prezidentės, tik sukuriamas teisinis pagrindas ir galimybė pradėti didelį, ilgametį, Lietuvai ir visam Baltijos regionui svarbų projektą. Tolesnius sprendimus ir projekto tęstinumą turės užtikrinti ateinanti Vyriausybė ir Seimas. Projektas turi būti vykdomas skaidriai, informuojant visuomenę ir atsižvelgiant į regiono valstybių interesus.

„Atsakomybę už energetinę šalies ateitį turės prisiimti kelių kadencijų politikai. Nuo jų priklausys, ar Visagino AE projektas bus skaidrus, kokybiškas ir naudingas Lietuvos žmonėms. Tik toks projektas susilauks palaikymo“, – sako Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, atsakingai vykdomas Visagino AE projektas gali tapti viso Baltijos regiono ekonomikos stimulu keliems dešimtmečiams, pranešama prezidentūros spaudos pranešime.

Prieš tai 25 Seimo nariai kreipėsi į Prezidentę prašydami vetuoti Seimą priimtą Atominės elektrinės įstatymo pakeitimą bei įstatymą, patvirtinantį koncesijos sutartį.

Vakar, birželio 27 dieną mitinge „Už teisingumą“ šalies vadovė D. Grybauskaitė raginta nepasirašyti įstatymo dėl VAE, jai priminta Konstitucijos nuostata, kad svarbiausi valstybės ir tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.

Apklausos rodo, kad VAE projektui pritaria tik trečdalis šalies piliečių, tačiau Seimas, priimdamas įstatymą dėl koncesijos suteikimo šiame projekte, 20 mlrd. litų įsipareigojimą patvirtino kiekvieno šalies gyventojo vardu.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė