Tradicinė Amatų mokyklėlė Merkinėje (0)

Amatų mokyklėlė | R.Sinkevičiaus nuotr.

Amatų mokyklėlė | R.Sinkevičiaus nuotr.

Jau dvylikti metai visą savaitę prieš Jonines šurmuliavo, dainavo, mokėsi amatų vaikai tradicinėje amatų mokyklėlėje Merkinėje, kurios iniciatorė Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vyriausioji specialistė Laima Saviščevienė. Per šiuos metus keitėsi besimokantys amatų vaikai, keitėsi ir patys amatai. Jau buvo mokoma verbų rišimo, žvakių liejimo, kalėdinių žvaigždžių ir žaisliukų iš šiaudelių darymo, karbijų pynimo, šiaudinių sodų rišimo, užuolaidėlių iš popieriaus karpymo, paveikslų iš šiaudelių ir džiovintų augalėlių komponavimo, vitražų darymo ir net kašikų pynimo.

Amatų mokyklėlių metu stovyklautojai ne tik mokosi amato, bet ir dainuoja dzūkiškas dainas, prisimena šio krašto papročius ir tradicijas, renka etnografinę medžiagą, keliauja po Parko lankytinas vietas, surengia savo atliktų darbelių parodą.

Šiais metais vaikus pynimo mokė amatų meistras Romas Norkūnas, o karpinių iš popieriaus ir atvirukų iš gamtinės medžiagos komponavimo paslapčių – sertifikuotų amatų meistrė Laima Saviščevienė.

Darbui mokiniai naudoję meistrų surinktą ir paruoštą medžiagą, išmoko ateičiai ir patys ją pasiruošti. Nors sinoptikai pranašavo lietų, bet mums sekėsi – visus popiečius praleidome gamtoje. Išmokome ir karnas, ir tošį pasiruošti pynimui, rinkom augalėlius atvirukams, mokėmės juos teisingai sudžiovinti. Keliavom Subartonių apylinkėmis, ne tik klausydamiesi įdomių mokslų daktaro Mindaugo Lapelės pasakojimų, bet ir žoliaudami, vieną kitą žemuogę suvalgydami.

Kaip ir kiekvienais metais savaitės veiklą apvainikavo „Amatų mokyklėlės“ dalyvių darbelių paroda. Šį sykį darbelius eksponavome naujai įrengtoje Parko direkcijos parodų salėje. Pasitikę svečius dzūkiška daina, vaikai pristatė savo kūrinėlius.

Sulaukėme parodos atidarymo metu ir svečių. Dideliu tortu nešinas atvažiavo Marius Galinis iš rajono kultūros centro, su nuoširdžiausiais sveikinimais atvyko Merkinės seniūnas Gintautas Tebėra, V.Krėvės gimnazijos pedagogai, vaikų tėveliai.

Tikėkimės, kad ši graži tradicija tęsis ir ateinančiais metais, nes kol yra mokančių ir galinčių amatų patirtį perduoti, reikia skubėti tą daryti.

Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos informacija

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė