Prie Prezidentūros judėjimas „Už teisingumą“ reikalavo Tautos referendumo dėl AE statybos (nuotraukos, video, memorandumas) (9)

Mitingas S.Daukanto aikštėje | Alkas.lt nuotr.

Mitingas S.Daukanto aikštėje | Alkas.lt nuotr.

Birželio 27 dienos vidudienį iniciatyvinė grupė „Už teisingumą“ Vilniuje prie Prezidentūros, S.Daukanto aikštėje, surengė mitingą „Už tautos valią ir tiesą, prieš melą ir piktnaudžiavimą“, kuriuo siekė įtikinti Prezidentę palaikyti referendumo dėl atominės elektrinės statybos idėją.

„Mes siekiame, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepasirašytų  Seimo priimto  žalingo Lietuvai įstatymų paketo dėl Visagino atominės elektrinės ir primename, kad pagal Lietuvos Konstituciją valstybės suverenas yra Tauta ir ji turi pati spręsti svarbiausius, lemtingus Lietuvai klausimus referendumu būdu,“ – Alkas.lt sakė šią visuomenininkų iniciatyvą aktyviai palaikančios Seimo parlamentinės grupės „Už teisingumą Lietuvoje“ ir Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, kuris ir buvo vienas iš pagrindinių mitingo organizatorių.

Nors montuotojai dėl neaiškių priežasčių mitingo pradžiai nespėjo baigti sumontuoti tradicinės mitingo pakylos su judėjimo „Už teisingumą“ atributika, kalbėtojai nuo nebaigtų konstrukcijų, primenančių statyti pradėtos atominės elektrinės griaučius, kalbėjo apie 200-ams susirinkusių mitinguotųjų.

Mitinge kalbėjo Nepriklausomybės akto signataras Romualdas Ozolas, Seimo narys Antikorupcinės komisijos pirmininkas Ligitas Kernagis, Jungtinio demokratinio judėjimo atstovas Algirdas Jaruševičius, Lietuvos profesinių sąjungų „Solidarumas“ pirmininkas Aldona Jašinskienė, prof. Antanas Kudzys, viešnia iš Baltarusijos visuomeninės organizacijos „Ekodom“ pirmininkė Irina Suchyj, nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ atstovas, LSDS pirmininkas Arvydas Akstinavičius, Žaliųjų judėjimo atstovas Andrius Gaidamavičius. Mitingą vedė Seimo narys Gintaras Songaila.

Mitingo dalyviai priėmė Memorandumą  Valstybės vadovams ir Tautos atstovams, kurį ketina įteikti rytoj Prezidentei ir Seimui. Nutariamojoje memorandumo dalyje sakoma:

„SIŪLOME aukščiausiems valstybės pareigūnams ir politikams ryžtingai pritarti Tautos referendumui dėl naujos atominės elektrinės statybos, kuris būtų surengtas kartu su Seimo rinkimais šį rudenį,

REMIAME Seimo narių pastangas artimiausiu metu priimti nutarimą, kuris paskelbtų tokį Tautos referendumą,

KVIEČIAME visus Tautos ir Valstybės likimui neabejingus piliečius aktyviai dalyvauti referendumo iniciatyvos įgyvendinime bei artėjančiuose Seimo rinkimuose, atgaivinant Tautos valią, atkuriant Valstybę, atstatant joje pasitikėjimo, bendradarbiavimo ir teisingumo pamatus.“

Visą memorandumą skaitykite ČIA.

Rytoj, birželio 28 d. pirmoje dienos pusėje Seimo darbotvarkėje numatomas balsavimas dėl nutarimo paskelbti patariamąjį referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos.

Dvi piliečių iniciatyvinės grupės jau kurį laiką siekia surinkti 300 tūkstančių parašų, kad rudenį kartu su Seimo rinkimais būtų surengtas referendumas dėl atominės jėgainės. Vieni siekia privalomojo referendumo, kiti – patariamojo.

Birželio 27 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas patvirtino, kad iniciatyvinė grupė turėjusi  parašus dėl patariamojo referendumo atominės elektrinės statybų klausimu pristatyti iki birželio 27 d. šito nepadarė.

Dėl privalomojo referendumo atominės elektrinės statybų klausimu parašus renkanti kita visuomenininkų grupė parašus turi įteikti liepos 17 d. Šio referendumo siekia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų judėjimas, Viešoji įstaiga „Žalioji Lietuva“, Seimo nariai, kai kurių savivaldybių vadovai.

Pagal įstatymą, referendumas skelbiamas, kai per tris mėnesius yra surenkama 300 tūkst. rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių parašų.

Už privalomą referendumą dėl atominės elektrinės statybos galima pasirašyti ir elektroniniu būdu internete.

Tie, kas negali pasirašyti elektroniniu būdu yra kviečiami surasti sau artimiausia vietą, kur yra referendumo parašų lapai ir parašus renkantys savanoriai.

 

httpv://youtu.be/G2ChBBYLP_0

httpv://youtu.be/MkCilDFrujM

httpv://youtu.be/QSInA-wjSIo

httpv://youtu.be/VcIA5b4lpxI

httpv://youtu.be/_0EU4KGRDi8

httpv://youtu.be/pzQ4UvS–YA

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė