Seimas įteisino PVM lengvatą spaudai ir transporto bilietams (0)

Marijaus Deksnio nuotr.

Marijaus Deksnio nuotr.

Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisų projektą, kuriuo nustatyta lengvatinį PVM tarifą taikyti spaudai, keleivių vežimo paslaugoms ir neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms. Už projektą balsavo 99, prieš – 6, susilaikė 19 Seimo narių.

Nustatyta, kad lengvatinis 9 procentų pridėtinės vertės mokesčio tarifas bus taikomas laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, išskyrus erotinio ir (ar) smurtinio pobūdžio arba profesinės etikos nesilaikančius leidinius, kuriuos tokiais pripažino teisės aktų įgaliota institucija, bei spausdintą produkciją, kurioje mokama reklama sudaro daugiau kaip 4/5 viso leidinio ploto bei keleivių vežimo, Susisiekimo ministerijos ar jos įgaliotos institucijos arba savivaldybių nustatytais reguliaraus susisiekimo maršrutais, paslaugoms, taip pat šiame punkte nurodytų keleivių bagažo vežimo paslaugoms. Priėmimo metu pritarta ir siūlymui lengvatinį 9 procentų tarifą taikyti neįgaliųjų techninės pagalbos priemonėms ir jų remontui.

„Negaliu pritarti tokiam Seimo sprendimui, kuris mažina biudžeto pajamas 100 mln. litų ir net daugiau, o tuo pačiu metu Seime mes vieningai artėjame prie Fiskalinės drausmės sutarties patvirtinimo“, – sakė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, pabrėžęs, kad, įstatymą priėmus, kreipsis į Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę su prašymu vetuoti su Prezidente ir Vyriausybe nesuderintas pataisas.

Jei Prezidentė įstatymo nevetuos, priimtos pataisos įsigalios nuo kitų metų pradžios.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė