Pasaulinėje parodoje „EXPO 2012“ – Lietuvos nacionalinė diena (0)

Birželio 24 dieną Pietų Korėjos mieste Yeosu vykstančioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2012“ buvo minima Lietuvos nacionalinė diena. Šaliai šią dieną skiriamas didžiausias „Expo“ vadovų ir žiniasklaidos dėmesys, paviljoną aplanko oficiali delegacija iš Lietuvos.

„Lietuva jau dešimtą kartą oficialiai dalyvauja „Expo“ parodoje, šį kartą parodos lankytojams pristatanti Baltijos gintarą – neatsiejamą šalies kultūros elementą“, – oficialiosios ceremonijos metu kalbėjo Lietuvos delegacijos vadovas, kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Ministras pažymėjo, kad EXPO – tai vienas didžiausių ir svarbiausių būtent kultūros ir kūrybiškumo projektų, dar sykį parodantis, kokį vaidmenį kultūra ir kūryba šiandien vaidina kuriant pasakojimus apie šalį, jos vaidmenį politiniame, tarptautinių ryšių, ekonominiame, socialiniame gyvenime, sprendžiant aplinkosaugos ir darnios plėtros problemas, supažindinant su įvairiomis pasaulio kultūromis. Lietingą dieną A. Gelūnas juokaudamas atsiprašė parodos lankytojų iš lietaus šalies Lietuvos atvežęs lietų ir sulaukė gyvos publikos reakcijos.

„EXPO 2012“ komisaras Džiunhy Ly (Joon–hee Lee) dėkojo Lietuvai už dalyvavimą parodoje ir pabrėžė, kad ministro atvykimas į EXPO valstybės nacionalinės dienos proga atspindi didelį šalies vyriausybės dėmesį parodai ir padeda stiprų pamatą tolesniam draugiškam Lietuvos ir Korėjos bendradarbiavimui.

Lietuvos nacionalinės dienos proga Yeosu miesto svečiai ir „EXPO 2012“ lankytojai turi retą galimybę išvysti septyniskart pasaulio ir aštuoniskart Europos čempionų – sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra“ – pasirodymus. Šeštadienį pasirodę Yeosu miesto savivaldybės aikštėje sekmadienį šokėjai keliskart džiugino parodos lankytojus.

Visi Lietuvos paviljono lankytojai šiandien apdovanojami šalies trispalvėmis, o liaudies dainų ansamblis „Dainava“ linksmina svečius tautinėmis dainomis. Drąsiausieji paviljono lankytojai mielai fotografuojasi su ansamblio dalyviais, dėvinčiais Lietuvos liaudies kultūros centro tautinius kostiumus.

Pietų Korėjoje vyksiančioje parodoje dalyvauja 104 valstybės, 10 tarptautinių organizacijų, tikimasi sulaukti daugiau kaip 8 mln. lankytojų.

Lietuva oficialiai jau dešimtąjį kartą dalyvauja pasaulinėje parodoje. Mūsų šalies dalyvavimą pasaulinėje parodoje Vyriausybė jau penktą kartą pavedė koordinuoti Aplinkos ministerijai.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė