Reti augalai Krekenavos regioniniame parke (0)

Liekninis beržas | J.Auglio nuotr.

Liekninis beržas | J.Auglio nuotr.

Krekenavos regioninio parko specialistai kartu su gamtininkais mokslininkais aptiko sparčiai nykstančius, įrašytus į Lietuvos raudonąją knygą augalus: lieknąjį švylį, pelkinę laksvą, liekninį beržą ir grybą – tikrinį blizgutį. Dėl tinkamų augaviečių stygiaus labai reta pelkinė laksva – Vidurio Lietuvoje iki šiol nebuvo aptikta.

Gamtos mokslų daktaras Vaclovas Stukonis ir Krekenavos regioninio parko direkcijos vyr. ekologas Julius Auglys vykdė gamtos vertybių tyrimus Pašilių pelkėje ir aptiko šias saugomas rūšis. Reti rasti augalai –  naujos rūšys, papildžiusios Krekenavos regioninio parko gamtos vertybių sąrašą. Pašilių pelkė – ne tik svarbi saugoma teritorija Lietuvoje, bet joje yra išskirtos ir Europos bendrijos svarbos buveinės.

Krekenavos regioninio parko Ramygalos telmologiniame draustinyje saugomos pelkių buveinės. Dalis šio draustinio patenka į buveinių apsaugai svarbią „Natura 2000“ teritoriją. Pelkės – vienas vertingiausių gamtinių kompleksų. Pelkės – nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų buveinės. Didžiausia grėsmė pelkėms yra jų sausinimas, apaugimas krūmais ir mišku. Šie nepageidautini procesai dėl melioracijos poveikio intensyviai vyksta ir Pašilių pelkėje.

Siekiant sustabdyti tolesnį pelkės degradavimą ir numatyti tvarkymo darbus, yra rengiamas Pašilių pelkės gamtotvarkos planas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė