Prezidentė pirmininkavo Jungtinių Tautų aukšto lygio diskusijai (1)

Prezidentūros nuotr.

Prezidentūros nuotr.

Pasaulinėje Jungtinių Tautų (JT) darnaus vystymosi konferencijoje „RIO+20“ Rio de Žaneire dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Brazilijos Prezidentės Dilmos Rousef kvietimu pirmininkavo aukšto lygio apskrito stalo diskusijoje, kurioje dalyvavo atstovai iš 70 pasaulio šalių.

Diskusijoje, kurią Lietuvos vadovė moderavo kartu su Kosta Rikos Prezidente Laura Ch. Miranda, aptarta kaip įgyvendinti JT konferencijos Rio+20 deklaracijoje „The Future WE Want“ („Ateistis, kurios norime“) numatomus darnaus vystymosi tikslus, skatinti žaliąją ekonomiką, reformuoti už darnią raidą atsakingas JT institucijas ir stiprinti jų efektyvumą.

Šalies vadovė pabrėžė, jog pasaulyje senkant gamtos ištekliams, tolesnis ekonomikos augimas buvusiais tempais yra negalimas. Dabartinis ekonomikos modelis turi būti reformuotas, mažinama šiltnamio dujų tarša, skatinamas energijos taupymas ir efektyvus jos naudojimas.

„Aplinkos išsaugojimas yra mūsų atsakomybė ateities kartoms. Privalome užsibrėžti labai aiškius ir konkrečius pasaulinius darnios raidos tikslus ir atsakingai, solidariai juos įgyvendinti“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, tokių tikslų neturi būti daug. Jie turi būti universalūs visoms pasaulio valstybėms ir taip pat atsižvelgti į atskirų šalių specifiką. Lietuvos vadovės teigimu, nauji darnios raidos tikslai turi būti derinamos su JT Tūkstantmečio vystymosi tikslais, nemažinant pastangų juos įgyvendinti iki 2015 m.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad už darnų vystymąsi atsakingų JT institucijų struktūra ir jų tarpusavio sąveika nėra efektyvios. Pasak Prezidentės, būtina reformuoti institucinę sąrangą, stiprinant tarpusavio koordinavimą, išvengiant funkcijų dubliavimo, gerinant užsibrėžtų uždavinių įgyvendinimą, jų monitoringą ir skaidrumą.

Aukšto lygio apskritojo stalo diskusijoje taip pat dalyvavo šiuo metu Europos Sąjungai pirmininkaujančios Danijos Ministrė Pirmininkė, Tongos premjeras, Islandijos, Japonijos, Maltos, Graikijos, Rumunijos, Čekijos, Afganistano, Bangladešo, Burkina Faso, Kamerūno, Kosta Rikos, Mauricijaus, Rusijos, Singapūros ir Togo ministrai.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė