Kasinėjant Bernardinų sodą, rastas XVII amžiaus Vilniaus kvartalas (nuotraukos) (7)

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniuje, vykstant Bernardinų sodo archeologiniams kasinėjimams, atrastos XVII amžiaus Vilniaus miesto dalys: gyvenamasis kvartalas, dalis gatvės, gyvenamojo namo pamatai, krosnis ir kiti radiniai, kurie artimiausiu metu bus pristatyti ir visuomenei.

„Tokie radiniai gali būti puikiu traukos objektu, ne tik vilniečiams, bet ir miesto svečiams, kurie pagyvintų ir šio parko gyvenimą. Todėl, pabaigus darbus, bus ieškoma sprendimų, kad bent dalis jų butų eksponuojama ir prieinama visuomenei. Net, jeigu reikės, planuojame koreguoti ir dabartinį Bernardinų sodo rekonstrukcijos projektą“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgų archeologo Mindaugo Mačiulio, svarbiausiu šių archeologinių tyrimų rezultatu laikomas atrastas, iki šiol mažai žinomas, XVII a. vidurio Vilniaus kvartalas, taip pat Vilniaus gynybinę ir vėlesnio laikotarpio Bernardinų sodo sienas. Taip pat rasta virš 500 įvairiausių amžiaus monetų. Šie atradimai yra unikalūs.

„Kaskart Lietuvoje vykdant, įvairius plėtros ir rekonstrukcijos darbus, didžiuosiuose miestuose, istoriniuose centruose, ypač Vilniaus senamiestyje, atliekami archeologiniai tyrimai ir šis Bernardinų sodų atradimas dar kartą parodo, kaip svarbu, kad tie tyrimai būtų atlikti nuosekliai ir profesionaliai, nes šiais tyrimais mes atverčiame naujus mūsų miesto istorijos lapus“, – sakė Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.
Archeologinių kasinėjimų metu taip pat tikimąsi surasti senąją Vilniaus Vilnelės vagą.

Bernardinų sodo (Sereikiškių parko) archeologinius darbus iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Visa projekto vertė yra 18 mln. Lt, iš kurių 10 mln. Lt skyrė ir Europos Sąjunga.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė