Seimo narių grupės „Už teisingumą Lietuvoje“, judėjimo „Už teisingumą“ ir nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ spaudos konferencija (video, audio) (8)

Gintaras Songaila | Alkas.lt nuotr.

Gintaras Songaila

Birželio 21 d. 9 val. Seime įvyks Seimo nario Gintaro Songailos spaudos konferencija, kurioje bus pristatytas Seimo narių grupės „Už teisingumą Lietuvoje“, nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ ir judėjimo „Už teisingumą“ bendradarbiavimas.

Spaudos konferencijos transliacija ČIA. [Transliacija baigta].

Klausimų uždavimas ČIA.

Šių politinių darinių ir visuomeninio judėjimo bendradarbiavimas įvairiais aktualiais politiniais bei visuomeninius klausimus vyksta nuolat derinant veiksmus į kiekvienos savaitės trečiadienį rengiamame jungtiniame pasitarime.

Spaudos konferencijoje taip pat numatoma paskelbti ir jungtinio pasitarimo požiūrį į Seime svarstomą Visagino atominės elektrinės statybos projektą.

Dalyvaus judėjimo „Už teisingumą“ atstovai – Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys Alvydas Medalinskas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas.

Papildyta 8:04 val:

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus ir Seimo narys Gediminas Navaitis, kuris pristatys pasiūlymą šiandien numatomiems priimti įstatymų projektams, susijusiems su planuojama atominės elektrinės statyba.

Seimo narių Gedimino Navaičio ir Gintaro Songailos kartu parengtam pasiūlymui vakar pritarė  judėjimo „Už teisingumą“ iniciatyvinės grupės, nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ ir parlamentinės grupės „Už teisingumą Lietuvoje“ APVALUSIS STALAS.

Žiūrėkite spaudos konferencijos transliacijos iš Seimo (lrs.lt) vaizdo įrašą (atsiprašome dėl transliacijos kokybės ir dėl to, kad dėl transliacijos techninių trikdžių Seime pirmųjų 6:33 renginio vaizdo minučių trūksta):

 

Spaudos konferencijos garso įrašas (iš lrs.lt transliacijos; atsiprašome už transliuojamo garso kokybę):


___________________________________________

Po spaudos konferencijos buvo išplatintas šis pranešimas žiniasklaidai:

Judėjimo „Už Lietuvą, už teisingumą“ iniciatyvinės grupės, parlamentinės grupės „Už teisingumą Lietuvoje“ ir nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ atstovų

APVALIOJO STALO

Pranešimas žiniasklaidai

2012-06-21

Vakar, birželio 20 d. Seime įvyko Apvaliojo stalo, kuriame dalyvauja visuomeninio judėjimo „Už Lietuvą, už teisingumą“ iniciatyvinė grupė, parlamentinė grupė „Už teisingumą Lietuvoje“ ir nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ posėdis.

Apvaliojo stalo posėdžiai kiekvieną savaitę trečiadieniais vyksta jau kelis mėnesius. Apvalusis stalas – tai nuolatinis konsultacinis susirinkimas, skatinantis bendradarbiavimą siekiant sutelkti alternatyvą dabartinei politinei sistemai, suderinti veiksmus artėjančiuose Seimo rinkimuose, o svarbiausia – apibrėžti tikslus bei uždavinius ir atsakomybės prisiėmimo sąlygas. Apvaliojo stalo posėdžiuose dalyvauja: Arvydas Akstinavičius, Bronislovas Genzelis, Ligitas Kernagis, Darius Kuolys, Rytas Kupčinskas, Alvydas Medalinskas, Gediminas Navaitis, Audrius Nakas, Romualdas Ozolas, Naglis Puteikis, Eugenijus Skrupskelis, Gintaras Songaila, Aurelija Stancikienė, Kazimieras Uoka, Šarūnas Valentinavičius.

„Nacionalinio sąrašo“ („Lietuvos sąrašo“ ir pan. apibūdinimai) sumanymas gimė š.m. vasario 6d., kai trys nesisteminės partijos – Lietuvos centro partija, Lietuvos socialdemokratų sąjunga ir Tautininkų sąjunga – paskelbė nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ telkimo idėją, vėliau parengė pagrindines programines gaires ir pakvietė visuomeninių judėjimų atstovus kartu formuoti bendrą sąrašą ir jo programines nuostatas. Jau kovo mėnesį šiai iniciatyvai pritarė vienuolika Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narių, vėliau – dvidešimt Nepriklausomybės akto signatarų.

Vakar įvykusiame Apvaliojo stalo posėdyje buvo priimtos nuostatos dėl Seime svarstomo Visagino atominės elektrinės projekto. Apvaliojo stalo dalyviai remia visuotinio tautos referendumo, sprendžiant šį klausimą, idėją ir siūlo Seimui šiuo visai tautai itin svarbiu klausimu susilaikyti nuo sprendimų iš valdančiosios daugumos jėgos pozicijų, o korumpuotų veikėjų valdomų balsų „žvejojimą“ vadina nusikaltimu. Vienas didelio galingumo atominis reaktorius pririša Lietuvą prie Rusijos energetinės sistemos, todėl neatitinka energetinės nepriklausomybės interesų. Seime numatomas priimti įstatymų paketas, susijęs su atominės elektrinės statyba, kelia didelių abejonių dėl netinkamos valstybės kontrolės numatomam procesui ir dėl teisinio, ekonominio ir technologinio aiškumo stokos.

Apvaliojo stalo nuomone, strateginių energetinių tikslų įgyvendinimo tęstinumas įmanomas tik esant nacionaliniam sutarimui, todėl posėdyje buvo pritarta Seimo narių Gedimino Navaičio ir Gintaro Songailos pasiūlymui numatomų priimti įstatymų dėl atominės elektrinės įsigaliojimą susieti su tautos referendumu šiuo klausimu, ir jį bet kuriuo atveju nukelti kitos kadencijos Seimui. Jei šiems pasiūlymams būtų nepritarta, Apvaliojo stalo nuomone, būtų pažeista Lietuvos Respublikos Konstitucija ir didelė žala valstybei (kiekvienam jos piliečiui) dėl numatomos atominės energetikos plėtros vykdymo, netinkamo vykdymo ar jo atsisakymo po Seimo rinkimų būtų neišvengiama.

Visuomeninio judėjimo „Už Lietuvą, už teisingumą“ atstovai:

Alvydas Medalinskas

Romualdas Ozolas

Eugenijus Skrupskelis
Apvaliojo stalo sekretorius,
Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ atstovas

Gintaras Songaila
Seimo parlamentinės grupės „Už teisingumą Lietuvoje“ pirmininkas, „Apvaliojo stalo“ posėdžio primininkas 

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė