Grupė Seimo narių teigia, kad šeimos sąvoką tikslinančiam Konstitucijos pakeitimui buvo pritarta (3)

Seimas | lrs.lt nuotr.Grupė Seimo narių kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją prašydami išsiaiškinti, ar balsuojant dėl Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projekto pirmojo priėmimo, kai projektui pritarė 93 parlamentarai, tokį balsavimo rezultatą laikyti neigiamu. (Tikslūs balsavimo rezultatai ČIA ).

Kreipimesi Seimo nariai nurodo, kad šiuo metu Seime de facto dirba 139 parlamentarai. Taigi Konstitucijos keitimo įstatymo projektui priimti užtenka 93 už projektą pasisakiusiųjų balsų. Išeitų, kad Konstitucijos 38 straipsnio papildymo ir pakeitimo įstatymo projektui buvo pritarta.

Birželio 19 d. už minėtos Konstitucijos pataisos projektą balsavo 93, prieš – 16, susilaikė – 13 Seimo narių. Po balsavimo konstatuota, kad projektui nebuvo pritarta.

Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Rimanto Jono Dagio, Konstitucijos 148 straipsnyje nustatyta, kad „Konstitucijos keitimo įstatymo projektas laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už projektą balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių ir jeigu abu kartus balsuoti buvo teikiamas tas pats Konstitucijos keitimo įstatymo projekto tekstas“.

Šiuo Konstitucijos papildymo ir pakeitimo įstatymu siūloma nustatyti, kad šeima sudaroma santuokos pagrindu, o santuoka – laisvu vyro ir moters sutarimu. Pasak projekto iniciatorių ir jam pritariančiųjų, pataisa vienareikšmiškai užkerta kelią homoseksualių santuokų sudarymui.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė