D.Grybauskaitė „RIO+20“ konferencijoje pirmininkaus vienai iš diskusijų (2)

D.Grybauskaitė

D.Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja pasaulinėje Jungtinių Tautų darnaus vystymosi konferencijoje „RIO+20“. Lietuvos vadovė plenarinėje sesijoje sakys kalbą ir Brazilijos Prezidentės Dilmos Rousef kvietimu pirmininkaus vienai iš keturių JT aukšto lygio diskusijų, kurioje atstovai iš 70 pasaulio šalių aptars kaip suderinti ekonomikos augimą ir aplinkosaugą.

JT darnaus vystymosi konferencija – vienas didžiausių pasaulio forumų, kuriame valstybių ir vyriausybių vadovai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ieško sprendimų, kaip tausoti aplinką nestabdant pasaulio ekonomikos augimo. Konferencijoje taip pat diskutuojama apie ekologiškos ekonomikos plėtrą bei už tvarią raidą atsakingų JT institucijų efektyvumo didinimą ir jų reformavimą.

„Kokiame pasaulyje gyvens mūsų vaikai – tai mūsų bendra atsakomybė šiandien. Gamyba ir augantis vartojimas eikvoja planetos gamtos išteklius. Stiprėjant globalizacijai atskirų pasaulio regionų problemos tampa globalios ir joms reikia globalių sprendimų. Jungtinių Tautų vaidmuo jų ieškant yra labai svarbus“, – sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, konferencijos diskusijose bus aptariamos ir Lietuvai aktualios temos – energetikos efektyvumo užtikrinimas, civilizuoto atliekų tvarkymo bei atsinaujinančių energijos šaltinių skatinimas, inovacijų svarba.

Lietuva kartu su kitomis ES narėmis sieks, kad būtų įgyvendinti pagrindiniai ES interesai: būtų skatinamas perėjimas prie ekologiškos ekonomikos; vykdomos darnaus vystymosi institucinės struktūros reformos; priimtas ekologiškos ekonomikos veiksmų planas, kuriame būtų nustatyti konkretūs tikslai ir veiksmai tarptautiniu lygiu; darnaus vystymosi tikslai derinami su JT Tūkstantmečio vystymosi tikslais; sustiprintos už darnų vystymąsi atsakingos JT institucijos.

JT konferencija „RIO+20“ yra ketvirtoji pasaulinė aukšto lygio konferencija tvaraus vystymosi ir aplinkosaugos tema. 1972 m. Stokholme įvyko pirmoji JT konferencija žmogaus aplinkos tema. Po jos konferencijos vyko Rio de Žaneire 1992 m. ir Johanesburge 2002 metais.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Kažin:

    Ar neužpuls Brazilijos lietuviai, kaip kad įvyko lankantis Čikagoje.

    • Lietuva jau nėra Pagoniškos Baltų dvasios basoitnas.Importinės žydkrikš.čionynystės autoritarizmo dėka , belikę tik nuotrupos, dulkės Tačiau, belieka pasidžiaugti, anot Gintaro Beresnevičiaus, jog visi tikri dalykai yra pažeidžiami, visada kybo ant plauko, tačiau tveria Galbūt globoje ?O tasai būrelis Baltiškos dvasios įdomių žmonių verti pasididžiavimo, palaikymo, o jei ne, tai bent sėkmės palinkėjimų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė