Seimo komisija dėl N.Venckienės neliečiamybės pabūgo viešumo (18)

Alkas.lt nuotr.Birželio 19 d. Seime tęsė darbą laikinoji Seimo komisija dėl Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės.

Prieš komisijos posėdį šalia Seimo rūmų būriavosi N.Venckienės palaikytojai su plakatais.

Šiandien komisijos nariai nusprendė N.Venckienės toliau neapklausinėti, todėl ji buvo paprašyta nuo komisijos darbo stalo persėsti prie komisijos darbo stebėtojų.

Komisijos narys Naglis Puteikis reikalavo, kad komisija kreiptųsi į aukštesnes institucijas ir pareikalautų Garliavos įvykių vaizdo įrašų, kuriuos komisijai atsisako suteikti antstolė. Tačiau N.Puteikio prašymui nebuvo pritarta.

N.Puteikio nuomonę palaikė Seimo narys Jonas Ramonas. „Jei Seimas sudaro laikinąją komisiją, tai ji turi gauti viską“, – sakė jis.

Žodžio paprašiusi N.Venckienė sakė, kad Seimo narių pageidaujami vaizdo įrašai yra paskelbti internete, be to ji priminė, kad ji pati turinti įvykių garso įrašą. Nors komisijos pirmininkas  Evaldas Jurkevičius norėjo neleisti N.Venckienei padalinti komisijos nariams kompaktinių diskų su minėtais įrašais, tačiau kilus nepasitenkinimui ir piktokai diskusijai, tai galiausiai buvo leista padaryti.

Nepaisant to, komisija balsavimu nusprendė N.Venckienės įteiktos kompaktinės plokštelės su garso įrašu neklausyti. Po tokio sprendimo N.Venckienė ir keli jos šalininkai atsistojo ir išėjo iš posėdžio.

Tuomet E.Jurkevičius pasiūlė, kad kitas komisijos posėdis būtų uždaras.  Kadangi pagal Seimo statutą uždarais posėdžiais būna tik tie, kuriuose nagrinėjama slapta medžiaga, o kitus posėdžius norint rengti slaptai reikia gauti Seimo leidimą, tai 8-ių komisijos narių balsais buvo nutarta dėl tokio leidimo kreiptis į Seimą. Prieš balsavo tik Rytas Kupčinskas, Naglis Puteikis ir Jonas Ramonas.

Seimas didele persvara pritarė E.Jurkevičiaus vadovaujamos komisijos prašymui ir 61 balsavus už, 4 prieš, 7 susilaikius nutarė, kad Venckienes komisijos posedžiai nuo rytojaus bus uždari.

„N. Venckienės komisijoje nuolatinė septyniukė vėl iš visų jėgų priešinosi bet kokiam bandymui pamatyti šturmo video dalį, kurioje būtų matyti ar N.Venckienė muša policininką, ar ji ginasi nuo policinininko, pasaulio sambo vicečempiono.

Ta septyniukė  – Jurkevičius, Ručys, Šedbaras, Sabatauskas, Kuodytė, Stirblytė ir Juozapaitis (Lementauskas šiandien nedalyvauja, nors Seimo posėdyje prieš tai buvo) – atmetė bet kokius mūsų keturių komisijos narių (Zasčiurinsko, Kupčinsko, Puteikio ir Ramono) bandymus kreiptis aukščiau ar ką nors iškviesti dėl šturmo video, nors ir bandėme aiškint, kad mums reikia tik tos dalies, kur mušasi ar muša, o jei matosi nepilnametė, tegul uždengia tą vaizdo dalį.

Septyniukė net nesutiko prijungti prie medžiagos N.Venckienės atneštus video, balsavimais atmetė pasiūlymus kviesti prokurorus“, – po posėdžio komisijos darbą komentavo komisijos narys Naglis Puteikis.

Seimas komisija įpareigojo iki birželio 20 dienos Seimui pateikti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti Kauno apygardos Civilinių bylų skyriaus teisėjos N.Venckienės teisinę neliečiamybę.

Pagal Lietuvos Konstituciją teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, taip pat negali būti kaip nors kitaip suvaržyta jo laisvė, jei nėra Seimo leidimo, o tarp Seimo sesijų – Prezidento sutikimo. Priimant tokį sprendimą Seime, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Kitas komisijos posėdis numatytas birželio 20 d., trečiadienį, 15 val.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė