Baigta nagrinėti „signatarų byla“ (4)

Kovo 17-osios mitingas „Už teisinguma“ | delfi.lt, Š.Mažeikos nuotr.

Kovo 17-osios mitingas „Už teisinguma“ | delfi.lt, Š.Mažeikos nuotr.

Birželio 19 d. 2-jame  Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo baigta nagrinėti administracinė mitingo „Už teisingumą“ rengėjų bylą. Teismas peržiūrėjo šių metų kovo 17 d. prie Seimo rengto mitingo video medžiagą ir išklausė baigiamąsias kalbas. Nuosprendį žadama skelbti birželio 29 d.

Iniciatyvinės grupės „Už teisingumą“ nariui Alvydui Medalinskui ir Kovo 11-osios Akto signatarams Romualdui Ozolui bei Bronislovui Genzeliui gresia baudos nuo 500 iki 2000 Lt arba areštas už „Susirinkimo įstatymo“ pažeidimą.

Visuomenininkai savo kaltės nepripažįno ir toliau reikalavo, kad atsakomybėn, už tyčinį trukdymą surengti mitingą laiku ir numatytoje vietoje, būtų patraukti Vilniaus miesto savivaldybės valdininkai. Teismas pareiškė, kad savo sprendimą ar bus traukiami baudžiamojon atsakomybėn valdininkai paskelbs skelbdamas baigiamąjį aktą.

Gegužės 29 d. teisme apklausiant Vilniaus miesto savivaldybės valdininkus paaiškėjo, kad įsakymą kuriame buvo pakeista mitingo vieta ir laikas pasirašiusi Vilniaus miesto Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Editą Tamošiūnaitė yra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) narė.

Visuomenininkai mano, kad išduodant leidimą tą pačią dieną mitinguoti jiems ir LLRA  buvo pažeistas ir piliečių lygių galimybių įstatymas, nes LLRA buvo suteikta teisė Gedimino prospekte pristabdyti eismą, o mitingo „Už teisingumą“ organizatoriams tokios teisės negavo.

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė