Paryžiuje pristatyta lietuvių poečių rinktinė (0)

Violeta Šoblinskaitė - Aleksa | Z.Baltrušio nuotr.

Violeta Šoblinskaitė - Aleksa | Z.Baltrušio nuotr.

Birželio 17 d. Paryžiaus poezijos mugėje žymiausios Prancūzijos leidyklos pristatė naujausias poezijos knygas ir jų autorius. Šiais metais mugėje pristatyta ir ką tik pasirodžiusi dvikalbė septyniolikos lietuvių poečių rinktinė ,,Coeurs ébouillantés/ Nuplikytom širdim‘‘, kurią išleido leidykla ,,L‘Harmattan‘‘ (atrinko ir išvertė Diana Sakalauskaitė ir Nikolė Barjer (Nicole Barrière)). 

Į knygą atrinkti poečių A.E. Puišytės, R. Skučaitės, S. Lygutaitės Bucevičienės, G. Cieškaitės, Z. Mažeikaitės, V. Šoblinskaitės, T. Marcinkevičiūtės, D. Zelčiūtės, E. Karnauskaitės, D. Čepauskaitės, E. Drungytės, N. Abrutytės, A. Žagrakalytės, G. Kazlauskaitės, I. Butkutės, I. Valantinaitės, A. Kaziliūnaitės eilėraščiai – gili kelių dešimtmečių Lietuvos poetinė refleksija su stipria moters jausenos dominante bei unikalia asmeniška raiška. 

Knygos sudarytoja ir vertėja Diana Sakalauskaitė papasakojo, kad rinkinio pavadinimas parinktas iš poetės Violetos Šoblinskaitės eilėraščio „Vakarojimas“. Šis eilėraštis spausdintas poezijos rinkinyje „Obuoliai iš meilužių sodo“, už kurį Violeta 2005 metais buvo apdovanota Poezijos pavasario Salomėjos Nėries prizu.

Lietuvių ir prancūzų kalbomis pasirodžiusi poezijos rinktinė – pirmoji tokios apimties lietuvių poezijai skirta knyga, pastaruoju metu išleista Prancūzijoje. Knygos leidimą parėmė VšĮ ,,Lietuviškos knygos‘‘ ir LR ambasada Prancūzijoje.

Kategorijos: Menas, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė