Konstitucinis Teismas aiškinasi ar teisingai sumažintas į pensijų fondus pervedamos įmokos dydis (0)

Pirmadienį, birželio 18 dieną, Konstitucinis Teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl Pensijų sistemos reformos, kuria nuo 2009 m. sumažintos įmokos, kaupiamos žmogaus asmeninėje pensijų sąskaitoje. Aukščiausias valstybės teismas turės nuspręsti ar sumažinta galimybė pensijai taupyti nepažeidžia svarbiausio valstybės įstatymo.

Premjeras Andrius Kubilius po Vyriausybės pasitarimo sakė, jog nežino iš kur paimti pinigų kompensuoti jei teismas priimtų sprendimą, kad reforma neatitinka Konstitucijos.

„Jūs sutinkate prisidėti? Iš kokių pinigų tai galima padaryti? Kas čia turi tą aruodą pinigų, kur visiems viską būtų galima kompensuoti? Jei mokesčių mokėtojai sutinka prisidėti prie kompensavimo kam nors, tai mes tam neprieštaraujame. Jei bus priimtas sprendimas, kad dabartinė karta nori gyventi geriau savo vaikų ir anūkų kaina, tai bus priimti tokie sprendimai“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Nuo „Sodros“ nepriklausoma, pensijai kaupiama, dalis buvo palaipsniui didinama nuo 2,5 proc. 2004 m. iki 5,5 proc. 2007 m. Po to pervedamos įmokos 2009 m. buvo sumažintos iki 3 proc., vėliau iki 2 proc. O 2012 m. į pensijų fondus pervedama įmokų dalis mažėjo iki 1,5 proc.

Estijoje buvo pasielgta taip pat, tačiau greitai situacija atstatyta iki krizinio lygio bei numatoma dar labiau padidinti į pensijų fondus pervedamos įmokos dalį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė