Klaipėdoje statomas pirmasis pasyvusis gyvenamasis namas Lietuvoje (1)

Klaipėdoje pirmasis pasyvusis gyvenamasis namas Lietuvoje | organizatorių nuotr.

Klaipėdoje pirmasis pasyvusis gyvenamasis namas Lietuvoje | organizatorių nuotr.

Brangstant energijos ištekliams, visame pasaulyje populiarėja pasyvieji – energijos beveik nevartojantys namai. Galimybe sutaupyti vis labiau domisi ir lietuviai, Klaipėdoje jau baigiamas statyti pirmasis pasyvusis gyvenamasis namas, kuris visuomenei turėtų būti pristatytas liepos mėnesio pabaigoje.

Apie pasyvių namų statybos technologijas, naudojamas medžiagas, bei galimybę sutaupyti buvo diskutuojama birželio 15 dieną, Klaipėdoje. Seminarą „Energetiškai efektyvaus (pasyvaus) namo projekto įgyvendinimas nuo užduoties formavimo iki statybų užbaigimo“, surengė Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas (KMTP) kartu su Klaipėdos pasyvių namų klasteriu „Ecovizija“.

VšĮ „Ecovizija“ atstovo Gedimino Butkaus teigimu, galimybe statytis namus, kurie beveik nenaudoja energijos, labiausiai domisi jauni žmonės. Pasak pasyvių namų statytojų, lietuviai – gana atsargūs ir prieš priimdami sprendimą įsigyti tokio tipo namą, nori įsitikinti, ar jis tikrai bus energiškai efektyvus ir padės sutaupyti ne tik šilumą, bet ir pinigus.

Nors mūsų šalyje pasyvieji namai dar tik skinasi kelią statybų rinkoje, kitose šalyse energiją padedančių taupyti namų paklausa išaugo kelis kartus. „Ecovizija“ kartu su partneriais įgyvendina pasyviojo namo projektą Norvegijoje, Fredrikstado mieste.

Fredrikstado mieste jau baigiama antro, suprojektuoto šios įmonės specialistų, pasyvaus namo statyba. Šis namas ne tik energetiškai efektyvus, bet ir ekologiškas. Jame sumontuoti atsinaujinantys energijos šaltiniai, apsauga nuo saulės, rekuperatorius, modernus LED apšvietimas, įrengta buitine technika (buitinių prietaisų energijos klasė A+ ir A++). Mėnesio pradžioje „Ecovizijos“ klasterio nariai atliko paskutinius matavimus ir bandymus.

Birželio 15 d. vykusio seminaro metu buvo aptartos pasyvių namų statybos technologijos, naudojamos medžiagos, susiję teisinio reguliavimo ir sertifikavimo aspektai. Pranešimus skaitė Vakarų Lietuvos pasyvių namų statybos pradininkai, diskusijose dalyvavo verslo įmonių vadovai ir KU mokslininkai. Vyko realių Energetiškai efektyvių namų “Žaliuose Leliuose” (Klaipėdos r.) ir Fredrikstado (Norvegija) projektų ir statybos analizės gautų rezultatų apibendrinimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė