Trakuose šurmuliuoja keturioliktoji Viduramžių šventė (nuotraukos) (0)

G.Brazauskaitės nuotr.

G.Brazauskaitės nuotr.

Birželio 16–17 d. Trakų pusiasalio pilyje jau keturioliktąjį kartą šurmuliuoja kasmetinė Viduramžių šventė, kurios metu skamba muzika, karybos įgūdžius rodo riteriai, triūsia senųjų amatų meistrai, vyksta edukaciniai užsiėmimai.

Renginyje dalyvauja istorijos rekonstrukcijos klubų nariai iš Lietuvos ir Lenkijos, amatininkai, muzikantai bei muziejaus darbuotojai. Į lankininkų klubo „Strėlė“ organizuojamą turnyrą atvažiuoja Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos šauliai.

Senųjų amatų entuziastai turi galimybę sužinoti, kaip viduramžių gyventojai lipdė keramiką ant stovyklų bei ją žiedė, susipažinti su raugo keramikos degimu, mokys rišti bučius ir varžas, kaldinti vinis, apdirbti kailius, drožti, gaminti muilą, juvelyrinius dirbinius bei vitražus. Taip pat galima pasimokyti siuvimo, siuvinėjimo, juostų pynimo, tinklelio mezgimo ir rišimo subtilybių, knygų įrišimo meno, semtinio popieriaus gamybos. Pirmą kartą Lietuvos rekonstrukcijos istorijoje gali iš arti pamatyti naują amatą – popieriaus marmuravimą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė