„Žolynų turgun“ suvažiuos visos Lietuvos raganos ir būrėjos (1)

Birželio 16 d. tarp 10 ir 21 val., Vilniuje Gedimino prospekte nuo V.Kudirkos aikštės iki Vilniaus Arkikatedros vėl atgims gilias tradicijas turinti magiška šventė – „Žolynų turgus“, seniau dar vadintas  „Raganų turgeliais“…, nuo  klegės „Žolynų turgus“.

Vilniaus etninės kultūros centro rengiamo „Žolynų turgaus“ tikslas – prikelti ir pratęsti senuosius Joninių kermošiaus papročius Vilniaus mieste.Žolynų turguje pasirodys prekeiviai vaistažolėmis, gėlėmis, vaismedžiais, vaiskrūmiais, medumi; tautodailininkai, kuriantys iš gėlių ir žolynų; vainikų pynėjos, žiniuonės ir būrėjos, buriančios iš surinktų žolynų, delno linijų…

„Žolynų turgus“ – tai vienas įdomesnių senojo Vilniaus papročių, kai likus kelioms dienoms iki stebuklingiausios vasaros nakties – Rasų – iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų į sostinę suvažiuodavo geriausios žolininkės, kurios pardavinėdavo savo surinktas vaistažoles,  mokydavo kaip, pasitelkus liaudies mediciną, išsigydyti įvairias ligas ir kitaip panaudoti magišką žolynų galią.

Tad ir šiemet, naujai atgimusioje ir jau spėjusioje įsitvirtinti šventėje, lankytojų lauks raganos-būrėjos, žolininkės, vaistažolių bei kitų sveikatai stiprinti tinkamų gaminių ir tautodailės dirbinių pardavėjai. Turgaus pagrindas – žolininkų prekyba, tad miesto gyventojai ir svečiai turės galimybę įsigyti vaistažolių, sužinoti jų paskirtį, tradicinius gydymo būdus, o tai yra ypač svarbu tiems, kas domisi liaudies gydymo ir gydymosi būdais, sveika gyvensena ir mūsų protėvių paveldu.

Taip pat „Žolynų turguje“ veiks teatralizuota „grožio pirtis“, bus rengiamos „Svirplio radijo” laidos, girdėsite tiesioginius reportažus iš karščiausių turgaus taškų, koncertuos Lietuvos folkloro bei postfolkloro grupės, dainuojamosios poezijos atlikėjai ir daug kitų įdomybių.

Turguje šalia įprasto lito apsipirkimui galėsite naudotis ir „Žolynų turgaus“ pinigais „Jonpinigiais”, kuriuos galėsite įsigyti visi, dalyvaujantys pramogose arba nuoširdžiai perkantys turguje bei paskui juos išleisti „Žolynų turgaus“ varžytuvėse!

„Žolynų turgus“ suteiks puikią galimybę pajausti augalų vešėjimo galią, nuteiks artėjančiai Rasos šventei.

„Žolynų turgaus“ dienotvarkė

10.00 – Žolynų turgaus pradžia.
11.00 – SVIRPLIO RADIJO laidos:
* apie burtus ir magiją,
* Jonams ir Janinoms,
* naujienos iš Žolynų turgaus,
* sveikinimų-pageidavimų koncertas,
* žaidimai.
13.00 – Teatralizuotos GYDPIRTĖS atidarymas.
20.00 – Aukcionas už JONPINIGIUS.

Pasirodys: tradicinio ir šiuolaikinio folkloro grupės „Griežikai“, „Ratilai”, „Laukis”, „SEN SVAJA”, „Obelija”, „Mindrauja”, „ByTikZyz“; o taip pat –
Naujosios Vilnios kultūros centro instrumentinis ansamblis „Akordas”, dainos ir šokio studija „Mes – Pasaulis“, Rugiaveidė su šeima; dainuojantys poetai – Justina Mileškaitė, Gedas Lukšas, Vaidas Lengvinas, Augustė Bartkevičiūtė, Laisvo muzikavimo grupė „Ilgumos“.

Jūsų lauks ir aktorių sukurti veikėjai, teatralizuota pirtis, raganos, būrėjos ir žiniuonės…  Žodžiu – nieko netrūks :).

Kategorijos: Etninė kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė