Seimo laikinoji komisija dėl N.Venckienės neliečiamybės tęsia darbą toliau (1)

Komisija posėdžiauja | Alkas.lt nuotr.

Komisija posėdžiauja | Alkas.lt nuotr.

Birželio 15 d. iš pat ryto  Seimo laikinoji tyrimo komisija susirinko į trečią posėdį toliau svarstyti ar siūlyti Seimui naikinti Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę.

Vakar paaiškėjo, kad praeitame komisijos posėdyje priimtas nutarimas išreikalauti iš Vidaus reikalų ministerijos, Generalinės prokuratūros ir antstolės Sonatos Vaicekauskienės vaizdo įrašą, kuriame yra užfiksuoti mergaitės perėmimo veiksmai gegužės 17 d. Garliavoje, nebus įvykdytas. Antstolė ir  kitos atsakingos institucijos atsisakė suteikti reikiamą vaizdo medžiagą tradiciškai motyvuodamos tuo, kad vyksta „ikiteisminiai tyrimai“, o, pasak LNK žinių, privati antstolė S.Vaicekauskienė dar ir tuo, kad „nenori“.

Jau du kartus komisijoje apklausta N.Venckienė ne kartą tvirtino, kad peržiūrėjus filmuotą medžiagą būtų akivaizdžiai paneigti daugelis jai metamų kaltinimų.

Seimas komisija įpareigojo iki birželio 20 dienos Seimui pateikti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą panaikinti Kauno apygardos Civilinių bylų skyriaus teisėjos N.Venckienės teisinę neliečiamybę.

Pagal Lietuvos Konstitucija teisėjas negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas, taip pat negali būti kaip nors kitaip suvaržyta jo laisvė jei nėra Seimo leidimo, o tarp Seimo sesijų – Prezidento sutikimo. Priimant tokį sprendimą Seime, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Kitas Seimo laikinosios tyrimo komisijos posėdis, toliau svarstysiantis ar siūlyti Seimui naikinti Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjos Neringos Venckienės teisinę neliečiamybę numatytas ateinantį antradienį, birželio 19 d. per pietų pertrauką tarp Seimo posėdžių – t.y. tik 1 valandą tarp 14.00 ir 15.00 val.

Kaip pranešė komisijos pirmininkas konservatorius Evaldas Jurkevičius, seimo laikinoji komisija nespėja laiku pateikti išvadų, todėl ketina prašyti parlamento pratęsti jos darbo laiką.

Pagal Seimo nutarimą, komisiją savo išvadas turėtų parengti iki birželio 20 dienos, tačiau ji to padaryti negali, nes nėra gavusi prašytų vaizdo įrašų,  kaip gimdytojai Laimutei Stankūnaitei teismo sprendimu buvo perduodama jos mažametė dukra, o tai yra susiję su N.Venckienei metamais įtarimais.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė