Nepaisant kliūčių Seime įvyko 2-as visuomeninės komisijos įvykiams Garliavoje ištirti posėdis (video) (15)

lrs.lt video transliacijos stop kadras

lrs.lt video transliacijos stop kadras

11 val. Seime įvyko antras Visuomeninės komisijos gegužės 17 d. įvykiams Garliavoje ištirti posėdis.

Komisijos posėdis turėjo vykti Seimo Baltijos asamblėjos salėje, bet Seimo vadovybei nedavus oficialaus leidimo posėdis įvyko Seimo spaudos konferencijų salėje kurioje 11 val. turėjo prasidėti grupės Seimo narių spaudos konferencija „Ką slepia Seimo nariai, drausdami filmuoti komisijos dėl N.Venckienės posėdžius?“. Seimo Viešųjų ryšių tarnyba žurnalistams norėjusiems dalyvauti komisijos posėdyje išduoti leidimus atsisakė motyvuodama tuo, kad, esą, toks renginys Seime nėra numatytas…

Šiandien į Visomeninės komisijos posėdį neatvyko nė vienas kviestas valstybės pareigūnas. Jų atsakymai atvykti buvo motyvuojami esą vykstančiais ikiteisminiais tyrimais.

Visuomeninė komisija sprendė ar prievarta Garliavoje gegužės 17 d. buvo planuojama iš anksto. Buvo atkreiptas dėmesys į video įraše iš įvykio vietos matoma vienos pareigūnės nešamas raudoną maišą su tos pačios spalvos audeklu. Manoma,  kad tas pats audeklas galėjo būti užmestas ant mergaitės galvos jėga atplėšiant ją nuo globėjos N.Venckienės. Patvirtinti šią versiją, komisijos nuomone, galėtų policijos filmuota medžiaga, kurią pareigūnai atsisako pateikti komisijai.

Komisija taip pat domėjosi ašarinių dujų panaudojimo klausimu. Nors policija iki šiol neigia, kad operacijos Garliavoje metu buvo panaudotos specialios dujos, tačiau liudininkų parodymai sako ką kitą.

Remdamasi liudininkų parodymais, komisija aptarė ir mergaitės išnešimo aplinkybes. Buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad išnešant mergaitę iš globėjos namų buvo naudojama prievarta, nes iš vaizdo įrašo galima spręsti, kad nešamos mergaitės kojos buvo sukryžiuotos tokiu būdu, kad jai būtų suteiktas skausmas dėl kurio mergaitė suktųsi ant šono ir apkabintų motiną.

Ši ir kitos aplinkybės pasak komisijos narių leidžia tvirtinti, kad prieš mergaitę buvo taikoma prievarta ir, kad visuomenė yra klaidinama teigiant,  jog mergaitė geranoriškai sutiko vykti pas savo gimdytoją.

Irenos Buinickaitės nuotr.

Irenos Buinickaitės nuotr.

Žiūrėkite visuomeninės komisijos posėdžio dalį. Vėliau transliacija buvo specialiai nutraukta (lrs.lt transliacija):

Žiūrėkite visą visuomeninės komisijos posėdžio transliacijos vaizdo įrašą (ekspertai.eu transliacija):

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

15 komentarų

 1. Juozas:

  Mes,gyvenantys UK,labai dziaugiames atrade si portala,kuriame galime suzinoti informacija apie ivykius Lietuvoje is
  patikimu saltiniu.Dekojame portalo zurnalistams uz Jusu atliekama darba.Norime pabrezti,kad parasyti neizeidzianti
  komentara aktualia tema i L Zinias ,KK,Delfi ir kt. yra blokuojama.Tai akivaizdziai parodo ,kad sugrizo cenzura,eina
  ma prie policines valstybes sukurimo,viena tiesa ,-viena teisybe,paminamos zmogaus ir vaiko teises,panasu i tai,kad
  netolimoje ateityje bus ivesta ir komendanto valanda.Todel visapusiskai palaikome ir remiame susikurusia komisija
  Garliavos ivykiams tirti.Pilnai pasitikime Jos darbu,nes gerai zinome,kokie GARBINGI ZMONES joje dirba,kurie supranta kaip svarbu istirti,protu nesuvokiama,teroro akta pries maza vaika,jos artimuosius bei ja gynusius zmones.Mes,esantys toli,praradome ramybe ir negalime iki siolei atsigauti ,pamate kas vyko ir kas dabar vyksta Lietuvoje.Labai pergyvename del teisejos NERINGOS VENCKIENES likimo ir baisaus susidorojimo su JA.Ir viskas
  del to,kad Jos ziauriai nuzudytas brolis ir Neringa,ieskodami TIESOS,teisiniais metodais,issauke i save baisu ,nezmo
  niska pedofilu klano kersta,kuriam bujoti netrukdo tuo padedami,musu didelei nuostabai,visa valdzia -visuose lygiuose.Tokiu atveju, kur kreiptis paprastam pilieciui ,ieskanciam TEISYBES ???.Dar karta nuosirdziai dekojame
  komisijai,nepabugusiai atlikti tiriamaji darba ir duoti tam ivertinima.Turime visi gerai pagalvoti,kaip apginti N.Venckie
  ne nuo susidorojimo su ja.

  • Apolinaras:

   Tai Jūs palaikote Kedį kuris nužudė du žmones

  • skaidra:

   Mane labai sujaudino komisijos veikla ,nepaisant trukdymu jie visgi dirba,Buvau labai sukresta ir nusiminus po to kai buvo pagrobta mergaite bet tikejau kad teismas byla spres teisingai,taciau po to kai pries pat teisma susirgo teisejas viltis eme blesti Jau nekalbu apie tai kad tiek tautieciu visiskai nesupranta su kuo jie susidure dar skaudina zemas lietuviu rasanciu komentarus mentalitetas tie zodziai pravardes uzgauliojimai Jie pamirso gerbiamo V.Pociuno ir mirti jo zuvimo aplinkybes Baltarusijoje. Komisijoje dirbantys zmones nusipelno dideles pagarbos nebijantys stoti tiesos pusen J

 2. Kristina:

  NATO IR SIONISTAI ŽYDAI PROVOKUOJA PASAULINĮ KARĄ.
  2012-06-15 13:13
  ”NATO preparing vast disinformation campaign”

  by Thierry Meyssan

  Tie, kurie skaito angliškai, susipažinkite apie NATO ruošiamą dezinformacijos kampaniją prieš Siriją ir pasaulį. Platinkite tą informaciją.
  NATO IR SIONISTAI ŽYDAI PROVOKUOJA PASAULINĮ KARĄ.

 3. Kristina:

  Si komentara praleido tik LL (Laisvas Laikrastis), Kantas.wordpress., ir Jus. Pagarba Jusu tinklapiui. Dekojame , kad NEBIJOTE TIESOS!

 4. Rytas:

  Pastebėjot skirtumą?
  Kuolio portalas alfa sako, kad SEIMO KLERKAI dėl Visuomeninės komisijos įvykiams Garliavoje tirti ėmėsi cenzūros.
  ALKAS sako, kad SEIMO VADOVYBEI nedavus oficialaus leidimo.

  Tai ar seimo klerkai (kancleris ir co) ar Seimo vadovybė (Degutienė ir co)? Kaip manot?

 5. _ _ _:

  Kristute kam tiek ekspresijos. Antraštė juk skamba taip: “NATO rengia plačią dezinformacijos kampaniją”. Kur tu matai pasaulinį karą. Bus tik dar vienos musulmoniškos valstybės prievartinis prijungimas prie vakarų demokratijos aljanso. Ir tai vien todėl, kad OPEC eilinį kartą pasirinko turtus, o ne laisvę. Ironiška, bet turtai jiems aptemdė smegenis, nes praradę laisvę, jie praras ir savo turtus.

 6. Irmantas:

  Na ar jūs mieli tautiečiai kokių drignių apsiriję esate? Kaip jūs nesuvokiate elementariausių teisnių dalykų? Tiesiog stebina jūsų emocijų ir subjektyvumo nulemtas alkumas ir kurtumas. Kalbate apie vaiko teisių pažeidimus. Panagrinėkime: mergaitės gyvenamosios vietos klausimas buvo sprendžiamas teisme, nagrinėjant civilinę bylą. Toje byloje buvo paskirta teismo psichologijos ekspertizė. Ekspertizės metu psichologai bendravo su pačia mergaite, bendravo su motina ir su laikinąja globėja, vertino mergaitės savijautą ir ryšį su abiem moterim. Ta pati psichologė mergaitę matė ne vieną kartą – gana ilgu laikotarpiu visų Garliavos įvykių kontekste, vertino medžiagą apie vykusius motinos ir mergaitės pasimatymus dar iki teisėjo Kondratjevo nutarties paskelbimo. Išvadoje teigiama, kad mergaitės ryšys su motina yra tikrai neblogas ir jokio priešiškumo nekonstatuota. Čia vertėtų atkreipti dėmesį į vieną aplinkybę, o būtent – po nepalankios N.V. teismo nutarties paskelbimo – iškart pasipylė tvirtinimai, kad mergaitė nenori pas mamą, tas buvo nuolat kartojama, pasitelkiama tam įrodyti tiek mergaitės piešiniai, tiek asmeniškai N.V. iniciatyva išsikviestas notaras, netgi filmuota medžiaga kur mergaitė aiškina, kad pas mamą nenori. Klausimas – kodėl taip staiga pasikeitė mergaitės savijauta ir požiūris į mamą, kodėl būtent tai nutiko po nutarties paskelbimo, kodėl staiga tuomet mergaitė jau nebenorėdavo vykti į pasimatymus su mama, nors iki tol vykdavo ir normaliai bendraudavo, ir – koks būtent tame N.V. indėlis? Taigi mergaitės nuomonė buvo įvertinti pasitelkiant specialistus, o ne bylos baigtimi tiesiogiai suinteresuotus asmenis ar tiesiog pašalinius, stoviniuojančius aplink 1-ą namą Garliavoje. Tuo teisėjas Kondratjevas ir rėmėsi, atsižvelgdamas į tai, kad nėra jokių objektyvių įrodymų, leidžiančių riboti ar atimti mamai motinystės teises bei įvertindamas, kad vaiko teisė augti kartu su mama yra pati didžiausia vaiko teisė. Taigi čia jokia konvencija nebuvo pažeista.
  Dėl mergaitės paėmimo: teisėjos neliečiamumo principas galioja tik ten, kur tai susiję su jos tiesioginėmis pareigomis. Šis atvejis nėra toks. Antra – N.V. nuo pat pradžių nerodė jokio noro ir nedėjo jokių absoliučiai pastangų, kad teismo sprendimas būtų įvykdytas gražiuoju ir gera valia. Teismo sprendimai yra privalomi visiems. Netgi N.V. O ji akivaizdžiai kliudė ir priešinosi įgyvendinti teismo nutartį. Pagal įstatymą pareigūnai turi teisę ir privalo pašalinti visas kliūtis, kurios sudaromos trukdant įgyvendinti teismo sprendimą, kartoju – bet kokias kliūtis, net tokias kaip užbarikaduotos durys ar bet kokių žmonių priešinimasis (netgi ir N.V.). Tas ir buvo padaryta. Žinoma – mergaitė tokios akcijos metu neabejotinai buvo išgąsdinta, o kuris vaikas to neišsigąstų? Bet tai tik N.V.kaltė – nebūtų ji ir jos gerbėjai sudarę kliūčių, nebūtų sukėlę isterijos – nebūtų ir tokio mergaitės išgasčio. Tačiau sveikatos priežiūros specialistai tvirtina, kad trumpalaikė trauma yra mažesnis blogis nei ilgai užsitęsusi psichologinė trauma, nuteikinėjant mergaitę prieš motiną. O kad tai tikrai buvo daroma – specialistams dėl to abejonių nekyla. Žinoma – galima statyti ir vežimą prieš arklį (ką kai kurie žmonės net ir šiame video sėkmingai daro), o ne atvirkščiai, kaip visame pasaulyje priimta, tačiau tai jau tiesiog juokinga. Ir pabaigai norėčiau pridurti – jeigu motina tikrai nusikaltėlė – tą būtina įrodyti ir kaltą pusę nubausti. Tačiau kol kas tai nėra įrodyta, o remtiv vien emocingais išvedžiojimais – nerimta.

  • Rima:

   Jus manote ,hibnoze padeda graziai bendrauti mamai su mergyte .?O ,kad Stankunaitei nebuvo pateikti kaltinimai ,cia ir yra pagrindine esme ,kodel nebuvo jai pateikti kaltinimai ?Jei mergaite taip normaliai bendrauja su Laima , nebuvo iskviesta i teisma pareiksti savo nuomones ,ji gi liudininke ,tarp kitko pagrindine liuditoja ir kaltintoja ?O pries tai , bendravo graziai su Laima nes ji taip issaukleta N.Venskienes .Mergaite jautesi saugi ,nes randasi savo namuose ,ji zinojo ,kad uz duru yra ja mylintys zmones .Ji jautesi saugi .Per mergaites GROBIMA ,buvo pazeistos vaiko teises ,jos pries emimo diena ,nebuvo apklausta psichologu,.Antra, pats advokatas Cerniauskas visai Lietuvai matant per TV tvyrtino ,kaip jie su laima treniravosi IMTI mergaite ,ka ir matom is filmuotos medziagos sukryziuotos vaiko kojytes ,buvo uzmetamas skuduras ant galvos dar namo viduje esant .Kaip del N.Venckienes kliudimo ,privaziavom apsurda .Jei mergaite apkabinusi Neringos kakla ,saukia palikite senelius ir praso iseikit ,as noriu likti cia ,ka turejo daryti Neringa ?Plesti nuo saves mergyte ,musti ja ,stumpti ?Ji to nedare ,lengviau buvo nusukus kameras ,sporto meistrui ,pasaulio cempionui ,trys kartus stambesniam vyrui uz Neringa ,pritaikiti jega uzlauziant rankas ,ka mes ir girdejom ,saukiant Neringos nesavo balsu ir mergaite isplese isgimdytoja ir jos advokatas sekmingai perkryziavus kojites isnesti ja i autobusiuka .Leidziam sau galvoti is mergaites zodziu ,kai jai matesi 8-ios rankos ,jai buvo suleisti tam tikri vaistai ,o gal net uzteko to raudono skuduro, kury taip bijo vaicekauskiene parodyti .Prievarta ir laisves apribojimai buvo panaudotas pries zmones ,net tada ,kai jie vaziavo i Klonio gatve ,jie buvo sustabdyti .Dujos buvo panaudotos ,tampomi ir musami zmones .Ka galima pasakyti apie Neringos tevukus ,kurie buvo ismetami is SAVO namu ,suniokiotas ju turtas ?Neringos mamos nesimas per visa kiema basa , visi apatiniai matesi ,zemino jos oruma ,ir gadino sveikata .Cia konkreciai pazeistos zmogaus teises .Uzmirsome koki soka gavo Neringos sunus ,kuris po ivykio stovedamas prie isdraskytu garazo duru, valge su zieve banana .Jis buvo soko busenoje ,kas uz tai atsakys ?Tai tokia kaina vykdomi teismo sprendimai?Taip, teismo sprendimus reikia vykdyti ,bet ne tokia kaina .Jei jau minit istatimus ,tai kodel nebuvo pradzioje isspresta pedofilijos byla ?Kodel aplamai ,teisejams darosi bloga pries teisma ?Ar tikrai bloga?Tai ponas ir pagalvokit ,kam tai naudinga ,kad neirodyta laimos kalte ,kam to reikia ,ir kas sedi teisme ,kurie uz ta byla atsakingi?Mums ,paprastiem zmonems is salies stebint visa tai ,tapo aisku ,kad valstybe valdo klanas ,pedofilinis ,ne pedofilinis ,bet klanas .

  • skaidra:

   noriu pasakyti be ilgu isvedziojimu kad turbut jau nebesuprasit gerb.Irmantai jei iki siol nematot kas cia vyksta tie dalykai kur mums atrodo nenormalus ir pasibaisetini jums tinka.Net garbingu zmoniu paliudijimai faktai kad mergaite negali buti su Laima Stankunaite, nes yra nesaugi jusu nejaudina.Kur dabar mergaites laisve!

  • Aistė:

   Bet Jūs nematote pačios esmės, kad motina beveik neabejotinai yra sutenerė, o įtarimai jai, dėl niekam nesuprantamų priežasčių kažkodėl nepareikšti.

 7. Gegužės mėn. Songailos konferencijoje buvo konstatuota:

  SONGAILOS suorganizuotoje konferencijoje dalyvavo Mykolo Riomerio univ. prof. Vaišvila, Arlauskas, Urmonas, teisininkai Ragauskis, Markevičius kalba KITAIP nei kai kurie teisėjai
  Profesoriai sako, kad dėl teismo sprendimo vaikų teisių specialistai turi iš naujo kreiptis į anstolę, o ši į teismą, nes praėjo daug laiko, pasikeitė aplinkybės.
  Be to turi būti ATSIŽVELGTA Į VAIKO NUOMONĘ.
  Jie konstatavo :
  1.PRIEVARTA PRIEŠ VAIKĄ NEGALIMA
  2. NUTEISTA KEDIENĖ UŽ TAI KAD PAVADINO 3 TEISĖJUS 3 BANDITAIS EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ TEISME GREIČIAUSIAI Būtų IŠTEISINTA, NES IŠTEISINTAS KAŽKOKS ISPANŲ POLITIKAS PAVADINĘS ISPANIJOS KARALIŲ ” BUDELIU VADOVU”
  3. IŠ VENCKIENĖS REIKALAUTI, KAD JI ATSTUMTŲ VAIKĄ NEŽMONIŠKA. Venckienė teismo sprendimą vykdo. Prezidentė teisi.
  4. Teisingumo ministras yra teisingumo, o ne TEISĖS PRIEVARTOS MINISTRAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė