Nepaisant kliūčių Seime įvyko 2-as visuomeninės komisijos įvykiams Garliavoje ištirti posėdis (video) (15)

lrs.lt video transliacijos stop kadras

lrs.lt video transliacijos stop kadras

11 val. Seime įvyko antras Visuomeninės komisijos gegužės 17 d. įvykiams Garliavoje ištirti posėdis.

Komisijos posėdis turėjo vykti Seimo Baltijos asamblėjos salėje, bet Seimo vadovybei nedavus oficialaus leidimo posėdis įvyko Seimo spaudos konferencijų salėje kurioje 11 val. turėjo prasidėti grupės Seimo narių spaudos konferencija „Ką slepia Seimo nariai, drausdami filmuoti komisijos dėl N.Venckienės posėdžius?“. Seimo Viešųjų ryšių tarnyba žurnalistams norėjusiems dalyvauti komisijos posėdyje išduoti leidimus atsisakė motyvuodama tuo, kad, esą, toks renginys Seime nėra numatytas…

Šiandien į Visomeninės komisijos posėdį neatvyko nė vienas kviestas valstybės pareigūnas. Jų atsakymai atvykti buvo motyvuojami esą vykstančiais ikiteisminiais tyrimais.

Visuomeninė komisija sprendė ar prievarta Garliavoje gegužės 17 d. buvo planuojama iš anksto. Buvo atkreiptas dėmesys į video įraše iš įvykio vietos matoma vienos pareigūnės nešamas raudoną maišą su tos pačios spalvos audeklu. Manoma,  kad tas pats audeklas galėjo būti užmestas ant mergaitės galvos jėga atplėšiant ją nuo globėjos N.Venckienės. Patvirtinti šią versiją, komisijos nuomone, galėtų policijos filmuota medžiaga, kurią pareigūnai atsisako pateikti komisijai.

Komisija taip pat domėjosi ašarinių dujų panaudojimo klausimu. Nors policija iki šiol neigia, kad operacijos Garliavoje metu buvo panaudotos specialios dujos, tačiau liudininkų parodymai sako ką kitą.

Remdamasi liudininkų parodymais, komisija aptarė ir mergaitės išnešimo aplinkybes. Buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad išnešant mergaitę iš globėjos namų buvo naudojama prievarta, nes iš vaizdo įrašo galima spręsti, kad nešamos mergaitės kojos buvo sukryžiuotos tokiu būdu, kad jai būtų suteiktas skausmas dėl kurio mergaitė suktųsi ant šono ir apkabintų motiną.

Ši ir kitos aplinkybės pasak komisijos narių leidžia tvirtinti, kad prieš mergaitę buvo taikoma prievarta ir, kad visuomenė yra klaidinama teigiant,  jog mergaitė geranoriškai sutiko vykti pas savo gimdytoją.

Irenos Buinickaitės nuotr.

Irenos Buinickaitės nuotr.

Žiūrėkite visuomeninės komisijos posėdžio dalį. Vėliau transliacija buvo specialiai nutraukta (lrs.lt transliacija):

Žiūrėkite visą visuomeninės komisijos posėdžio transliacijos vaizdo įrašą (ekspertai.eu transliacija):

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė