„Pirties dieną“ Rumšiškėse tradiciškai bus kūrenama Dvaro pirtis (0)

Pirties diena | organizatorių nuotr.

Pirties diena | organizatorių nuotr.

Birželio 17 dieną Lietuvos liaudies buities muziejuje, Rumšiškėse, bus galima pasimėgauti kvapniu garu, masažais, grožio procedūromis, išgirsti įdomių ir naudingų žinių apie pirtį. Pirties entuziastai jau trečius metus dovanoja nekomercinį pažintinį-pramoginį renginį „Pirties diena“. Lietuviškos pirties bičiulių draugija visa tai šventės lankytojams siūlys nemokamai, reikės tik įsigyti bilietą į muziejaus teritoriją.

Kaip ir pernai, pagrindinis šventės veiksmas kunkuliuos Pirties kieme. Renginyje taip vadinsis gražus gamtos kampelis tarp Pravienos upelio šlaitų ir vingių, kur nuolat kūrenama pirties mėgėjų iniciatyva prieš kelerius metus atgaivinta tradicinė lietuviška dvigalė Dvaro pirtis.

Pirties kieme bus galima pasikaitinti ne tik Dvaro, bet ir mobiliosiose pirtyse, pasilepinti masažais, kaukėmis, paskanauti pirties arbatos bei sveikuoliškų kokteilių. Nemokomos procedūros bus tarsi degustacija: lankytojai galės ne tik patirti, bet ir pabendrauti su patyrusiais pirtininkais, pasisemti žinių.

Šiais metais bus įspūdingų naujovių. Renginio pradžioje pirtininkai žada siekti masiškiausio vanojimo rekordo. Tiesa, jis numatytas ne pirtyje, o Pirties kiemo pievelėje. Beje, čia bus įrengta ir lauko scena, kurioje pasirodys Lietuvos bei užsienio pirtininkai, bus mokoma vanoti, rišti vantas, vyks originalių pirties drabužių pristatymas.

Bus tęsiamos ir kitos šventės tradicijos.Netoliese esančiame muziejaus Klojimo teatre vyks konferencija, klausytojai išgirs mokslinių pranešimų bei praktinės informacijos apie lietuviškos pirties tradicijas, pirčių architektūrą, krosnis, pirties kūrenimą bei poveikį sveikatai.

Čia pat vyks specializuotas kermošius – jame bus prekiaujama pirčiai, masažams, grožiui bei sveikatai skirtais reikmenimis. Tad jei pamiršite įsidėti rankšluostį, pirties kepurę ar šlepetes, galėsite įsigyti vietoje.

Lietuviškos pirties bičiulių draugijos nariai nėra profesionalūs renginių organizatoriai. Tai pirties mėgėjai, aukojantys savo laiką, išmonę ir jėgas, kad kuo daugiau žmonių pažintų ir pamiltų lietuvišką pirtį. Draugija yra atvira, visi norintieji kviečiami prisidėti prie pirčiuolių gretų. Pirties žinovai tikina: garas ne tik sušildo kūną, bet ir išvalo mintis, padaro žmones geresnius.

Jei birželio 17 dieną negalite atvykti į Rumšiškes, šią dieną bent nueikite į pirtį…

Visa „Pirties diena“ renginio programa čia.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė